Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Aktualności - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Środa, 29 stycznia 2020

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

 • Domyślna wielkość czcionki
 • Czcionka średnia
 • Czcionka duża

Kontrast

Aktualności

 • Acces key
  26 marca 2015

  O dostępnej stronie

  Czym tak naprawdę jest dostępna strona? To nic innego jak rampa dla wózka inwalidzkiego, dzięki której osoba może samodzielnie i swobodnie podjechać, na trudno dostępny, wysoki krawężnik.

 • Raport dostępności
  19 marca 2015

  Raport Dostepności 2015

  Celem badań, przeprowadzonych przez Fundację Widzialni, jest monitorowanie stanu dostępności stron www wybra­nych podmiotów realizujących zadania publiczne w Polsce. Zaprezentowany Raport to kontynuacja Raportu Otwarcia z czerwca 2013 roku.

 • Statuetka Strona Internetowa Bez Barier
  18 marca 2015

  Wyniki Konkursu Strona Internetowa bez Barier

  17 marca 2015 w Sali kolumnowej Sejmu RP ogłoszono wyniki VI edycji Konkursu „Strona Internetowa bez Barier". Konkurs realizowany jest przez Fundację Widzialni oraz Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych.

 • Logo organizacji WebAIM
  10 marca 2015

  Badania WebAIM

  WebAIM  (Web Acccessibility in mind) to organizacja non-profit Konsorcjum W3C, która zajmuje się dostępnością. Od wielu lat WebAIM prowadzi szkolenia, wdraża narzędzia do analizy dostępności, a także prowadzi intensywne badania wśród użytkowników z niepełnosprawnościami oraz wśród twórców stron z całego świata.

 • Logo Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
  9 marca 2015

  Studia na UŚ - Włączenie cyfrowe i społeczne

  Dobiegł końca pierwszy semestr studiów podyplomowych „Włączenie cyfrowe i społeczne: strony internetowe, audiodeskrypcja, multimedia”, innowacyjnego kierunku studiów skierowanych do pracowników placówek oświatowych, urzędów, instytucji kultury i sztuki, informatyków, studentów. Studia odbywają się na wydziale Filologicznym, w Centrum Logopedii i Audiodeskrypcji Uniwersytetu Śląskiego.

 • Raport Otwarcia 2013 zdjęcie z konferencji
  3 marca 2015

  Ważne wydarzenia przed Nami

  17 marca 2015 roku w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbędzie się konferencja Cyfrowo Wykluczeni organizowana przez Fundację Widzialni. Patronat honorowy nad konferencją objął Marszałek Sejmu RP Radosław Sikorski. Podczas konferencji zaprezentujemy Raport Dostępności 2015, który jest wynikiem badań stanu dostępności serwisów www administracji publicznej w Polsce.