Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Aktualności - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Niedziela, 18 listopada 2018

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

 • Domyślna wielkość czcionki
 • Czcionka średnia
 • Czcionka duża

Kontrast

Aktualności

 • ? Jaka jest dostępność sektora prywatnego?
  23 listopada 2016

  Jaki jest poziom dostępności stron www w sektorze prywatnym?

  Biznes w naszym kraju nie dorósł jeszcze do dostępności. Taka teza nasuwa się po przeprowadzeniu przez Fundację Widzialni cyklu badań dostępności serwisów internetowych w obszarze tzw. użyteczności publicznej.

 • Czy zgłosiłeś już swój serwis do Konkursu? To ostatni dzwonek!
  24 listopada 2016

  Ostatni dzwonek - Konkurs Strona Internetowa bez Barier

  Jeszcze do 15 grudnia czekamy na zgłoszenia do konkursu Strona Internetowa bez Barier. Dlaczego warto wziąć udział w tym wydarzeniu? Na przykładzie serwisu Szybkiej Kolei Miejskiej w Warszawie, wyjaśnia Pani prezes zarządu Krystyna Pękała.

 • Flagi Unii Europejskiej
  30 października 2016

  Dyrektywa o dostępności stron internetowych

  Po 4 latach prac, 26 października Parlament Europejski przyjął dyrektywę o dostępności publicznych stron internetowych i aplikacji mobilnych. Czekamy na publikację dokumentu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Dyrektywa wchodzi w życie dwudziestego dnia po jej publikacji. Na jej wdrożenie państwa mają 21 miesięcy.

 • Konkurs Strona Internetowa bez Barier - logo
  13 września 2016

  Ruszyła VIII edycja Konkursu Strona Internetowa Bez Barier

  Rozpoczynamy nabór do kolejnej, VIII już edycji Konkursu „Strona Internetowa bez Barier”, którego celem jest wyłonienie i nagrodzenie serwisów internetowych, najlepiej dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, starszych i pozostałych narażonych na zjawisko wykluczenia cyfrowego.

 • Silnik PAD CMS (widok silnika BMW :) )
  26 sierpnia 2016

  Aktualizacja PAD CMS

  Drodzy użytkownicy udostępniliśmy właśnie kolejną aktualizację szablonów PAD CMS. Jeśli posiadacie wersję zainstalowaną po 10 kwietnia 2015 roku - PAD CMS 1.0.1 - wybierzcie odpowiedni pakiet aktualizacyjny i zaktualizujcie go do wersji 1.2.0.

 • Dłoń na klawiaturze
  9 lipca 2016

  Nowe konkursy dla administracji, a w nich dodatkowe punkty za dostępność

  Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło koniec Polski papierowej. Wkrótce czeka nas wiele nowości, jak: elektroniczny dowód – mID, kasy fiskalne online wysyłające e-paragony np. na telefon komórkowy, zwiększenie obrotu bezgotówkowego. Takie plany Ministerstwa Cyfryzacji przedstawił wiceminister Piotr Woźny.