Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Aplikacja SeeingAssistant - Magnifier - I edycja Konkursu - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Wtorek, 22 września 2020

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

  • Domyślna wielkość czcionki
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

Kontrast

Aplikacja SeeingAssistant - Magnifier

28 listopada 2014

Nazwa Projektu

Aplikacja SeeingAssistant - Magnifier

Strona www projektu

http://seeingassistant.tt.com.pl/

Czas trwania projektu

-

Charakterystyka podmiotu realizującego projekt

Aplikacja SeeingAssistant - Magnifier wspomagająca osoby z dysfunkcją wzroku powstała dzięki firmie Transition Technologies S.A we współpracy z Polskim Związkiem Niewidomych.

Opis projektu, w tym cele projektu

Magnifier jest prostą aplikacją zawierającą kilka funkcji ułatwiających dokładne przyjrzenie się otaczającemu światu.

Dostępne funkcje:

  • Powiększanie tekstu,
  • Wykorzystanie obu kamer,
  • Czarno-biały obraz,
  • Dopasowanie kontrastu i jasności,
  • Odwracanie kolorów,
  • Dziesięciokrotne powiększanie obrazu.

Dzięki powiększeniu obrazu, użytkownik będzie w stanie dopasować wielkość czytanego tekstu do własnych, indywidualnych potrzeb. Możliwości zmiany jasności, kontrastu a także odwrócenia kolorów pozwolą zmodyfikować widziany obraz w taki sposób, iż będzie w stanie dostrzec jego wszystkie istotne szczegóły.

Innowacyjną funkcją aplikacji Magnifier jest możliwość wyboru jednej z dwóch kamer. Tylna kamera urządzenia umożliwia wygodne odczytywanie tekstów, oglądanie obrazów i innych przedmiotów wymagających dużej rozdzielczości obiektywu.

Seeing Assistant Magnifier pozwala skorzystać z iPhona jak z niezwykłego lustra dzięki wykorzystaniu przedniej kamery. Powiększając obraz z przedniej kamery możesz dokładnie przyjrzeć się własnej twarzy, co doskonale sprawdza się przy jej pielęgnacji czy też nakładaniu makijażu.

Magnifier to niewielka, a jednocześnie niezwykle przydatna aplikacja, która za sprawą swej funkcjonalności w krótkim czasie staje się po prostu niezastąpiona.

Uzasadnienie

Aplikacje SeeingAssistant są doskonałym przykładem dopasowania urządzeń i nowoczesnych technologii do potrzeb osób z dysfunkcją wzroku. Aplikacje są rekomendowane wszystkim użytkownikom telefonów iPhone. Aplikacje te wpisują się we wspomaganie osób niewidomych i niedowidzących w osiągnięciu samodzielności i aktywności życiowej, a także realizowaniu potrzeb społecznych i zawodowych.


Galeria zdjęć

Powiększ zdjęcie: seeingassistant logo