Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Biblioteka - miejsce bezpiecznego Internetu - Dobre praktyki - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Piątek, 28 lutego 2020

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

  • Domyślna wielkość czcionki
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

Kontrast

Biblioteka - miejsce bezpiecznego Internetu

2 grudnia 2014

Internet daje swobodny dostęp do informacji, wiedzy i kultury, ale może być także źródłem zagrożeń, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie młodych osób do korzystania z sieci – wykształcenie u nich właściwych nawyków i bezpiecznych zachowań w Internecie. Inicjatorzy kampanii "Biblioteka – miejsce bezpiecznego Internetu": Fundacja Dzieci Niczyje, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Microsoft, zapraszali biblioteki i bibliotekarzy z całej Polski do podjęcia działań edukacyjnych na rzecz bezpiecznego używania Internetu.

W ramach kampanii prowadzonej przez FRSI, Fundację Dzieci Niczyje, Fundację Orange oraz Microsoft biblioteki w całej Polsce otrzymały bezpłatny dostęp do platformy e-learningowej z kursami na temat bezpieczeństwa w Internecie dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Dzięki tym kursom bibliotekarze udostępniając sprzęt komputerowy w swoich placówkach kształtują u dzieci i młodzieży nawyki bezpiecznego użytkowania Internetu. Z kursów skorzystało dotychczas ponad 8600 młodych osób, a w kampanię włączyło się blisko 600 bibliotek.

Platforma e-learningowa: http://fdn.pl/kursy/biblioteki/

Strona www projektu Biblioteka - miejsce bezpiecznego Internetu


Galeria zdjęć

Powiększ zdjęcie: FRSI Logo