Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Orange dla bibliotek - Dobre praktyki - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Piątek, 28 lutego 2020

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

  • Domyślna wielkość czcionki
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

Kontrast

Orange dla bibliotek

2 grudnia 2014

W programie Orange dla Bibliotek wspierane są biblioteki, najczęściej z małych miast i wsi, w przemianie w nowoczesne centra informacji, kultury i edukacji. Program skierowany jest do gminnych bibliotek publicznych prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego w każdej formie prawnej. Na mocy porozumienia pomiędzy: Orange Polska, Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji i Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, ponad 3500 bibliotek publicznych oraz ich użytkownicy bezpłatnie korzystają z Internetu dostarczanego przez Orange. Fundacja wspiera biblioteki w działaniach edukacyjno-społecznych z wykorzystaniem nowych mediów i inicjatywach na rzecz społeczności lokalnej. We współpracy z wolontariuszami Orange prowadzone są w bibliotekach kursy podnoszące kompetencje cyfrowe w zakresie świadomego korzystania z Internetu dla dzieci i dla seniorów − aby internet stał się ich sojusznikiem w codziennym życiu.

Aby ubiegać się o dotację należy mieć podpisaną umowę z Orange Polska na świadczenie usług internetowych. Główną usługą refundowaną w ramach Programu jest Neostrada. Biblioteki mogą korzystać z usługi na wszystkich komputerach zarówno w placówce głównej jak i jej filiach oraz zaoferować dostęp do łącza – także bezprzewodowy - użytkownikom dysponującym własnym sprzętem komputerowym.

Strona www projektu www.biblioteki.fundacja.orange.pl


Galeria zdjęć

Powiększ zdjęcie: Fundacja Orange Logo