Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Migam. Tłumacz on-line - Dobre praktyki - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Piątek, 19 kwietnia 2024

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

  • Domyślna wielkość czcionki
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

Kontrast

Migam. Tłumacz on-line

2 grudnia 2014

Na świecie żyje ok. 70 milionów ludzi, dla których język migowy jest pierwszym językiem, a język kraju w którym żyją jest dla nich językiem obcym. Powszechna i zasadniczo zrozumiała nieznajomość języka migowego przez osoby słyszące tworzy nieprzekraczalną barierę komunikacyjną. KinecTranslator pomaga osobom niesłyszącym w codziennej komunikacji ze słyszącymi – wykorzystywana jest  technologia rozpoznawania ruchu do automatycznego tłumaczenia znaków języka migowego na słowa. Jak to działa? Recorder zbiera dane o najważniejszych punktach na ciele i analizuje ruch. Następnie dane zapisywane są do bazy danych w celu późniejszej analizy. System uczy się algorytmów SI, które wykorzystywane są do rozpoznawania gestów.  Z wykorzystaniem bazy danych i algorytmów aplikacja KinecTranslator analizuje dane w czasie rzeczywistym i po rozpoznaniu gestu w języku migowym pokazuje związane z nim słowo.

Twórca projektu Przemek Kuśmierek zainspirowany wizytą głuchych znajomych z zagranicy postanowił wykorzystać technologię rozpoznawania ruchu do stworzenia KinecTranslator – automatycznego tłumacza języka migowego. Swoimi siłami wsparli go Sławek Łuczywek, który w projekcie odpowiada za merytorykę języka migowego, oraz Kamil Drabek specjalizujący się w tematach sztucznej inteligencji i sieci neuronowych.

W Migam wspólnie pracujemy nad rozwiązaniami, które mają zlikwidować bariery między słyszącymi i głuchymi na całym świecie.

Strona www projektu Migam


Galeria zdjęć

Powiększ zdjęcie: Logo Migam