Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Szkoła bez barier - Dobre praktyki - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Piątek, 28 lutego 2020

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

  • Domyślna wielkość czcionki
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

Kontrast

Szkoła bez barier

2 grudnia 2014

Celem Projektu jest wzrost stopnia dostosowania 51 szkół w Częstochowie do potrzeb uczniów z niepełnosprawnością poprzez poszerzenie oferty edukacyjnej oraz bazy dydaktycznej i architektonicznej. Dzięki zapewnieniu kompleksowej oferty edukacyjnej - począwszy od sprzętu komputerowego i dydaktycznego, poprzez zajęcia dla nauczycieli oraz uczniów, do pełnego i zindywidualizowanego wsparcia uczniów z niepełnosprawnością (w projekcie udział biorą uczniowie o zróżnicowanym stopniu i rodzaju niepełnosprawności, sensorycznej i ruchowej). Do dyspozycji uczniów oddane zostały tablety i pomoce dydaktyczne dedykowane uczeniu się uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Zapewniono im także szereg zajęć terapeutyczno - edukacyjnych, prowadzonych przez wykwalifikowanych origofrenopedagogów. Szczególny nacisk położony został na zajęcia indywidualne z uczniami z niepełnosprawnością.

W ramach projektu dostosowano także do standardów dostępności strony www dwudziestu dwóch placówek biorących udział w projekcie.

Dzięki realizacji projektu zapewniony został dostęp do zajęć specjalistycznych niemal trzystu uczniom z terenu Częstochowy.


Galeria zdjęć

Powiększ zdjęcie: Herb Częstochowy