Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Dostępność turystyki dla osób niepełnosprawnych (TEAD) - Dobre praktyki - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Czwartek, 18 kwietnia 2024

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

  • Domyślna wielkość czcionki
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

Kontrast

Dostępność turystyki dla osób niepełnosprawnych (TEAD)

2 grudnia 2014

Osoby niepełnosprawne to ok. 21% społeczeństwa. Wiele z tych osób pracuje, podróżuje i prowadzi aktywne życie społeczne, mimo swoich ograniczeń. Trzeba pamiętać, że i u osób dotychczas sprawnych po 50. roku życia częstość występowania rozmaitych ograniczeń drastycznie rośnie – zaczynają mieć problemy z chodzeniem, słuchem czy wzrokiem. Intensywne starzenie się społeczeństw Europy sprawia, że osób ze szczególnymi potrzebami stale przybywa.

Odpowiedzią na ten problem jest międzynarodowy projekt pt. „Dostępność turystyki dla osób niepełnosprawnych (TEAD) „realizowany jest w ramach Programu Leonardo da Vinci – Projekty Transferu Innowacji.

Głównym celem projektu jest wzrost świadomości o potrzebach klienta niepełnosprawnego i ukształtowanie u pracowników sektora turystycznego kompetencji pozwalających na spełnianie specjalnych potrzeb klientów z różnymi niepełnosprawnościami.

Osiągnięciu celu projektu służyć będą: analiza literatury i rezultatów pokrewnych projektów, wymiana doświadczeń i zebranie przykładów dobrych praktyk poprzez wizyty studyjne w krajach partnerskich, opracowanie i przetestowanie programu szkoleniowego wraz z materiałami dydaktycznymi.

Projekt ten stanowi kontynuację projektu zakończonego w końcu 2011 r. pt. „Dostępność usług hotelarskich i cateringowych dla osób niepełnosprawnych” ACAD, który spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony środowiska osób niepełnosprawnych, organizacji zajmujących się kwestiami równościowymi, a także branży hotelarsko-gastronomicznej. Dlatego też w projekcie TEAD rezultaty jego poprzednika będą przenoszone na inne usługi w branży turystycznej- m.in. centra informacji turystycznej, biura podróży, organizacje przewodników turystycznych, usługi przewozu osób, biura promocji regionu itp. Rezultaty te będą wzbogacone o przykłady dobrych praktyk i doświadczenia nowego partnera w projekcie – Szwecji.

Strona www projektu TEAD


Galeria zdjęć

Powiększ zdjęcie: Logo TEAD