Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Usłyszeć teatr - Dobre praktyki - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Piątek, 28 lutego 2020

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

  • Domyślna wielkość czcionki
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

Kontrast

Usłyszeć teatr

2 grudnia 2014

„USŁYSZEĆ TEATR…” - projekt adresowany do osób niesłyszących i niewidzących. Projekt realizowany jest przez Teatr Konsekwentny, który otwiera swoją scenę dla osób z niepełnosprawnością i wychodzi do nich z ofertą teatralną skierowaną zarówno do osób niewidzących jak i niesłyszących. Spektakle dostosowane są do percepcji osób niewidzących, z tłumaczem języka migowego.

Głównym celem projektu jest przełamywanie barier i integracja ze światem ludzi słyszących, przez zwiększenie dostępności i możliwość aktywnego udziału osób głuchych i niedosłyszących, w dziedzinie sztuki, z której są obecnie niemal całkowicie wykluczone. Spektakle prezentowane w ramach projektu to nie tylko samo dostosowanie sztuki do potrzeb osób niesłyszących, niewidomych i niedowidzących. To spotkania z teatrem w skład których wchodzą:

  • Oglądanie repertuarowego spektaklu Teatru Konsekwentnego, tłumaczonego na język migowy;
  • Udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktorów Teatru Konsekwentnego (z tłumaczem języka migowego);
  • Udział wychowawców, nauczycieli i opiekunów grup zorganizowanych w warsztatach „Aktywizacja społeczno-kulturalna osób niepełnosprawnych".

Projekt się rozwija i jest wzbogacany o nowe elementy.
Jak mówi koordynatorka projektu Aldona Machnowska - Góra: "Oprócz repertuaru dostosowanego do osób niesłyszących i niewidzących, przygotowujemy także Platformę Informacji Kulturalnej dla osób niesłyszących i niewidomych. W budowie jest portal informacyjny o wszystkich możliwych wydarzeniach kulturalnych w Warszawie, które mają w ofercie propozycje dla osób niewidzących lub niesłyszących. W zasadzie portal budowany jest jako odpowiedź na apel naszych widzów, którzy wielokrotnie skarżyli się, że nie wiedzą gdzie oraz jak szukać oferty skierowanej do siebie”

Strona www projektu Usłyszeć teatr


Galeria zdjęć

Powiększ zdjęcie: Logo Usłyszeć teatr