Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Audiodeskrypcja na stadionach - Dobre praktyki - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Piątek, 28 lutego 2020

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

  • Domyślna wielkość czcionki
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

Kontrast

Audiodeskrypcja na stadionach

2 grudnia 2014

Fundacja KATARYNKA i Stadion Narodowy od sezonu 2014 prowadzi niewidomych fanów muzyki przez najlepsze wydarzenia i koncerty. Dzięki audiodeskrypcji dostępnej wokół i na Stadionie Narodowym, niewidomi i słabowidzący fani mogą podczas koncertów wiedzieć dokładnie, co i kiedy dzieje się na scenie.

Koncerty to wielkie widowiska, podczas których widzowie napawają się tańcem, scenografią, grą świateł i pokazami multimedialnymi. Organizatorzy nie chcą odbierać tych doznań osobom niewidomym. Wydarzenia na Stadionie to także logistyczne przedsięwzięcie. Dzięki audiodeskrypcji w przerwach i poza koncertami uczestnicy będą informowani np.: o rozwiązaniach transportowych, serwisach i innych kwestiach organizacyjnych.

Jak skorzystać z audiodeskrypcji na Stadionie Narodowym?
Wystarczy posiadać telefon komórkowy z radiem i słuchawkami. Po przybyciu na Stadion (i już kilkaset metrów przed nim) należy nastawić radio na 95,1 FM i przysłuchiwać się komentatorom, którzy na żywo podają ważne wskazówki i opisy wydarzenia.

Orange Warsaw Festiwal koncert Depeche Mode czy Rogera Watersa, a także mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej to imprezy, podczas których niewidomi kibice i fani po raz pierwszy w Polsce mogli skorzystać z audiodeskrypcji podczas muzycznego widowiska.

Strona www z informacjami na temat audiodeskrypcji na Stadionie Narodowym


Galeria zdjęć

Powiększ zdjęcie: Logo Stadionu Narodowego