Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Dostępność informacji w sieci - Accessibility Camp 2015 - Aktualności - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Poniedziałek, 6 lipca 2020

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

  • Domyślna wielkość czcionki
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

Kontrast

Dostępność informacji w sieci - Accessibility Camp 2015

4 maja 2015

W imieniu Forum Dostępnej Cyberprzestrzeni, którego jesteśmy współzałożycielem, mamy  przyjemność zaprosić Państwa na konferencję „Dostępność informacji w sieci - Accessibility Camp 2015”. Wydarzenie odbędzie się 21 maja w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie.

Konferencja została objęta honorowym patronatem Ministra Administracji i Cyfryzacji Andrzeja Halickiego, Rzecznika Praw Obywatelskich prof. Irenę Lipowicz oraz firmy Microsoft.

Forum Dostępnej Cyberprzestrzeni to platforma współpracy organizacji pozarządowych, administracji publicznej oraz firm komercyjnych, które działają w obszarze włączenia cyfrowego osób niepełnosprawnych i innych grup zagrożonych zjawiskiem wykluczenia cyfrowego.

Celem konferencji jest zwrócenie uwagi na problem dostępności informacji oraz ogólnie pojętego włączenia cyfrowego i społecznego osób o szczególnych potrzebach. Organizacje zrzeszone w ramach FDC pragną podzielić się swym doświadczeniem, wiedzą ekspertów, a także podsumować dotychczasowe działania.

Konferencja skierowana jest do osób, mających wpływ na tworzenie informacji, szczególnie w serwisach internetowych oraz komunikację elektroniczną z obywatelami,  osób decyzyjnych w urzędach, odpowiadających za wdrażanie rozwiązań mających na celu poprawę dostępności komunikacji z osobami o szczególnych potrzebach.

Konferencja będzie wydarzeniem panelowym, łączącym prelekcje specjalistów z praktycznymi warsztatami. Podczas wydarzenia specjaliści z Fundacji Widzialni, Monika Szczygielska oraz Artur Marcinkowski, poruszą tematy ram prawnych obowiązujące w Polsce i Unii Europejskiej w zakresie WCAG 2.0. Zaprezentują także rozwiązania techniczne zwiększające dostępność treści i multimediów – Polską Akademię Dostępności.

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych, jednostkom użytku publicznego pozostał już niespełna miesiąc na dostosowanie serwisów www do wymagań standardu WCAG 2.0 poziomu AA.

Na konferencji Dostępność informacji w sieci przedstawiciele Forum Dostępnej Cyberprzestrzeni wręczą nagrody laureatom tegorocznej, IV edycji konkursu „Otwarta Cyberprzestrzeń 2015”,  którzy wnieśli szczególny wkład na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu i społecznemu osób o szczególnych potrzebach. W jednej z pięciu kategorii nagrodzony zostanie Uniwersytet Śląski za studia podyplomowe „Włączenie cyfrowe i społeczne”, których współorganizatorem jest Fundacja Widzialni

Wydarzenie będzie dostępne dla osób niepełnosprawnych dzięki zastosowaniu m.in. tłumaczenia na Polski Język Migowy (PJM), symultaniczngo przekazu tekstowego (SPT) oraz pętli indukcyjnej.

Zgłoszenia na konferencję przyjmowane są do 11 maja 2015 roku za pomocą formularza zgłoszeniowego.

Pobierz agendę konferencji

Dodatkowe informacje znajdą Państwo na stronie FDC.

 


Galeria zdjęć

Powiększ zdjęcie: Logo FDC