Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Okolice sztuki. Audiodeskrypcja Integracja Ekspresja - II edycja Konkursu - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Piątek, 19 kwietnia 2024

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

  • Domyślna wielkość czcionki
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

Kontrast

Okolice sztuki. Audiodeskrypcja Integracja Ekspresja

10 listopada 2015

Nazwa projektu

Okolice sztuki. Audiodeskrypcja – Integracja – Ekspresja

Strona www projektu

Okolice sztuki - Audiodeskrypcja Integracja Ekspresja

Czas trwania projektu

Rok 2015-2016

Charakterystyka podmiotu realizującego projekt

Fundacja "Siódmy Zmysł" została założona w styczniu 2011 roku. Powstała z pasji osób zajmujących się audiodeskrypcją zarówno teoretycznie jaki praktycznie.  Kierując się angielskim przysłowiem „teoria rozwija praktykę, a praktyka teorię”, pragną by to, nad czym pracują naukowo miało bezpośrednie przełożenie na podnoszenie jakości życia osób z dysfunkcją wzroku, słuchu i odwrotnie, aby praktyczne wyzwania w tworzeniu audiodeskrypcji i napisów dla niesłyszących nie rozwijały się w oderwaniu od rzeczywistości.

Opis i cel projektu

Działania dotyczą udostępniania kultury osobom z dysfunkcją wzroku przez stworzenie audiodeskrypcji dla 4 instytucji kultury w 3 województwach i szereg integracyjnych warsztatów o sztuce, historii, teatrze, warsztatów literackich, recytatorskich i wokalnych. Finał projektu to happening odbywający się w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, prezentujący teksty uczestników warsztatów oraz wybrane najpiękniejsze piosenki z bogatej historii polskiej muzyki rozrywkowej. Partnerzy merytoryczni to: Teatr Polski w Bielsku-Białej, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Muzeum Zamkowe w Pszczynie, Muzeum Narodowe w Krakowie. Adresatami projektu są zarówno osoby z dysfunkcją wzroku oraz osoby pełnosprawne sensorycznie – dorosłe, jak i młodzież i dzieci.  Warsztaty zaplanowane są jako spotkania integracyjne, co ma sprawić, iż powstanie refleksja na temat mentalnych barier. Celem jest budowanie przez kontakt ze sztuką świadomości, że różne grupy ludzi mają sobie nawzajem wiele do zaoferowania.


Galeria zdjęć

Powiększ zdjęcie: Okolice sztuki. Audiodeskrypcja Integracja Ekspresja - logo projektu