Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

WordPress - Projekt informatyczny PAD - Aktualności - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Piątek, 19 kwietnia 2024

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

  • Domyślna wielkość czcionki
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

Kontrast

WordPress - Projekt informatyczny PAD

16 listopada 2015

WordPress to wyjątkowo nowoczesna i prosta platforma publikacyjna, oparta na wolnej licencji. Każdy użytkownik ma dostęp do plików źródłowych co pozwala na łatwe wprowadzanie wszelkich modyfikacji. Jest jedną z najczęściej wybieranych platform na świecie do prezentacji informacji cyfrowych w internecie.

Atutem platformy WordPress (WP) jest prostota i łatwość rozbudowy o dodatkowe  funkcjonalne moduły, co dodatkowo poprzez personalizację, umożliwia tę prostą stronę zamienić w duży serwis internetowy lub nawet portal. Możliwości i rozwiązania jakie oferuje platforma ma ogromną rzeszę entuzjastów, także wśród specjalistów z branży IT w Polsce i na świecie, tworząc tym samym społeczność dzielącą się swą wiedzą i doświadczeniem, prowadząc dyskusje nad ciągłym rozwojem platformy.

Zespół ekspertów Fundacji Widzialni w odpowiedzi na zapotrzebowanie związane z opracowaniem szablonów do platformy WP, postanowił wykorzystać potencjał i możliwości jakie daje to wolne oprogramowanie. W ramach edycji projektu Polska Akademia Dostępności: Wsparcie i  Rozwój, opracowanych zostanie 90 skórek do standardowej instalacji platformy WordPress. Zespół specjalistów skoncentrował się na stworzeniu szablonów zgodnych z najnowszymi internetowymi standardami – responsywność oraz rozwiązań opartych o standardy dostępności - standard WCAG 2.0 na poziomie AA. Udostępnionych zostanie 15 serwisów www, każdy w sześciu wersjach kolorystycznych wraz z wersją o podwyższonym kontraście.

Użytkownicy korzystający z rozwiązań WordPress, w ramach Polskiej Akademii Dostępności oprócz skórek otrzymają także do dyspozycji moduł rozszerzający funkcjonalność oprogramowania i wspomagający dostępność stron www - wtyczkę do zmiany kontrastu.

Aby zainstalować platformę wystarczy wejść na stronę WordPress.org i pobrać standardowy pakiet instalacyjny. Natomiast wszystkie skórki będzie można już niebawem pobrać z portalu Polskiej Akademii Dostępności i samodzielnie zainstalować. Cały proces instalacji platformy i skórek prezentować będzie film instruktażowy.


Galeria zdjęć

Powiększ zdjęcie: WordPress - logo platformy
Powiększ zdjęcie: Makieta przykładowego szablonu nr 1 (wersja beta)
Powiększ zdjęcie: Makieta przykładowego szablonu nr 4 (wersja beta)
Powiększ zdjęcie: Makieta przykładowego szablonu nr 10 (wersja beta)
Powiększ zdjęcie: Makieta przykładowego szablonu nr 14 (wersja beta)
Powiększ zdjęcie: Makieta przykładowego szablonu nr 15 (wersja beta)
Powiększ zdjęcie: Makieta przykładowego szablonu nr 2 (wersja beta)
Powiększ zdjęcie: Makieta przykładowego szablonu nr 9 (wersja beta)