Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Aktualności - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Czwartek, 20 czerwca 2024

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

 • Domyślna wielkość czcionki
 • Czcionka średnia
 • Czcionka duża

Kontrast

Aktualności

 • Logo raportu e-administracja
  27 marca 2015

  Raport Najwyższej Izby Kontroli

  W 2014 roku między czerwcem a październikiem, NIK przeprowadził kontrolę w 24 wybranych urzędach gmin w województwach dolnośląskim, małopolskim, mazowieckim, śląskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim. Wyniki z przeprowadzonych badań zaprezentowano na stronach NIKu w ostatnich dniach.

 • Acces key
  26 marca 2015

  O dostępnej stronie

  Czym tak naprawdę jest dostępna strona? To nic innego jak rampa dla wózka inwalidzkiego, dzięki której osoba może samodzielnie i swobodnie podjechać, na trudno dostępny, wysoki krawężnik.

 • Raport dostępności
  19 marca 2015

  Raport Dostepności 2015

  Celem badań, przeprowadzonych przez Fundację Widzialni, jest monitorowanie stanu dostępności stron www wybra­nych podmiotów realizujących zadania publiczne w Polsce. Zaprezentowany Raport to kontynuacja Raportu Otwarcia z czerwca 2013 roku.

 • Statuetka Strona Internetowa Bez Barier
  18 marca 2015

  Wyniki Konkursu Strona Internetowa bez Barier

  17 marca 2015 w Sali kolumnowej Sejmu RP ogłoszono wyniki VI edycji Konkursu „Strona Internetowa bez Barier". Konkurs realizowany jest przez Fundację Widzialni oraz Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych.

 • Logo organizacji WebAIM
  10 marca 2015

  Badania WebAIM

  WebAIM  (Web Acccessibility in mind) to organizacja non-profit Konsorcjum W3C, która zajmuje się dostępnością. Od wielu lat WebAIM prowadzi szkolenia, wdraża narzędzia do analizy dostępności, a także prowadzi intensywne badania wśród użytkowników z niepełnosprawnościami oraz wśród twórców stron z całego świata.

 • Logo Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
  9 marca 2015

  Studia na UŚ - Włączenie cyfrowe i społeczne

  Dobiegł końca pierwszy semestr studiów podyplomowych „Włączenie cyfrowe i społeczne: strony internetowe, audiodeskrypcja, multimedia”, innowacyjnego kierunku studiów skierowanych do pracowników placówek oświatowych, urzędów, instytucji kultury i sztuki, informatyków, studentów. Studia odbywają się na wydziale Filologicznym, w Centrum Logopedii i Audiodeskrypcji Uniwersytetu Śląskiego.