Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Aktualności - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Środa, 6 grudnia 2023

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

 • Domyślna wielkość czcionki
 • Czcionka średnia
 • Czcionka duża

Kontrast

Aktualności

 • Uczestnicy seminarium
  9 grudnia 2014

  Seminarium

  W dniu 4 grudnia 2014 w siedzibie Biura Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych odbyło się Seminarium w ramach Polskiej Akademii Dostępności. Do udziału w Seminarium zaproszeni zostali specjaliści z zakresu programowania, webmasterzy, administratorzy i redaktorzy stron internetowych reprezentujący administrację publiczną, a także sektor komercyjny i organizacje pozarządowe.

 • Prezentacja multimedialna prezentowana dla uczestników szkolenia
  20 listopada 2014

  Szkolenia

  Fundacja Widzialni w ramach projektu Polska Akademia Dostępności zrealizowała bezpłatne szkolenia dla osób pragnących podnieść swoje kompetencje z zakresu dostępności informacji i usług cyfrowych. Do udziału w szkoleniach zaproszeni zostali wszyscy, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat dostępności stron www oraz usług i informacji cyfrowych.

 • Panel ekspercki - zaproszeni Eksperci
  10 listopada 2014

  Panel Ekspertów

  7 listopada 2014 r. w siedzibie Microsoftu, w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i MAiC, odbył się Panel Ekspertów. Celem spotkania było opracowanie rekomendacji oraz wskazań, przede wszystkim dla realizatorów projektu, z zakresu skutecznych metod wdrażania rozwiązań związanych z tworzeniem dostępnych stron www oraz dystrybucją informacji i usług cyfrowych.

 • Uczestnicy konferencji
  9 listopada 2014

  Raport Otwarcia

  Do końca maja 2015 roku wszystkie strony internetowe podmiotów realizujących zadania publiczne powinny być dostosowane m.in. do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Fundacja Widzialni zbadała, jak z dostępnością radzą sobie kluczowe instytucje w Polsce? Wyniki analizy - niestety niezbyt optymistyczne - poznaliśmy 7 czerwca 2013 roku podczas konferencji w Sejmie RP.

 • Uczestnicy spotkania
  9 listopada 2014

  Grupa do spraw Dostępności

  W ramach Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych powołano Grupę roboczą ds. Dostępności Zasobów Internetowych. Rada Programowa Porozumienia uznała, że  bardzo ważne jest zwiększanie kompetencji cyfrowych nie tylko użytkowników Internetu ale również ich twórców w kontekście tworzenia stron www dostępnych dla jak największej liczby użytkowników.

 • Logo Strony Internetowej bez Barier
  9 listopada 2014

  Konkurs Strona Internetowa bez Barier

  VI edycja Konkursu Strona Internetowa bez Barier trwa! Celem Konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie serwisów internetowych, najlepiej dostosowanych dla potrzeb osób niepełnosprawnych, starszych i pozostałych narażonych na wykluczenie cyfrowe. Konkurs organizowany jest przez Fundację Widzialni oraz Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych.