Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Aktualności - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Środa, 27 października 2021

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

 • Domyślna wielkość czcionki
 • Czcionka średnia
 • Czcionka duża

Kontrast

Aktualności

 • Logo FDC
  4 maja 2015

  Dostępność informacji w sieci - Accessibility Camp 2015

  W imieniu Forum Dostępnej Cyberprzestrzeni, którego jesteśmy współzałożycielem, mamy  przyjemność zaprosić Państwa na konferencję „Dostępność informacji w sieci - Accessibility Camp 2015”. Wydarzenie odbędzie się 21 maja w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie.

 • Europejski Rynek Cyfrowy logo
  30 kwietnia 2015

  Konferencja Europejski Rynek Cyfrowy

  Zapraszamy na konferencję „Europejski Rynek Cyfrowy – umiejętności, gospodarka, praca”, która odbędzie się 14 maja w Centrum Nauki Kopernik organizowaną przez Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Komisję Europejską oraz Instytut Spraw Publicznych.

 • Kolej SKM Warszawa
  25 kwietnia 2015

  Kolej na dostępność

  Fundacja Widzialni po raz trzeci przeprowadziła badanie dostępności stron internetowych polskich przewoźników kolejowych. Podczas przeprowadzonych badań, eksperci Widzialnych zauważyli, że większość przebadanych serwisów zawiera bariery nie do przejścia dla osób o specjalnych potrzebach.

 • Logo Forum Dostępnej Cyberprzestrzeni
  24 kwietnia 2015

  Wyniki konkursu FDC

  Z wielką przyjemnością informujemy Państwa, iż organizacje zrzeszone w Forum Dostępnej Cyberprzestrzeni wyłoniły laureatów tegorocznej edycji konkursu „Otwarta Cyberprzestrzeń 2015”.

 • Skip linki - strony www
  17 kwietnia 2015

  Pamiętajmy o Skip Linkach!

  Choć już wiele razy mówiono na ten temat, to należy do niego powrócić. Podczas prac audytorskich nad dostępnością stron www, Eksperci Fundacji Widzialni niejednokrotnie natknęli się na brak mechanizmu pomijania jakim są skip linki.

 • Logo serwisu BIP
  16 kwietnia 2015

  BIP Fundacji Widzialni

  Biuletyn Informacji Publicznej to strona internetowa. Posiada jednak specyficzny wygląd, ze względu na swe określone prawnie, wymagane funkcjonalności. Jak każdy serwis www, powinien być także dostępny dla osób o specjalnych potrzebach.