Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Badanie stron internetowych w oparciu o WCAG - Publikacje - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Czwartek, 20 czerwca 2024

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

  • Domyślna wielkość czcionki
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

Kontrast

Badanie stron internetowych w oparciu o WCAG

19 maja 2016

Oddajemy do Państwa dyspozycji nową publikacje Fundacji Widzialni pt. „Badanie dostępności stron www w oparciu o WCAG”. Podręczniki powstały we współpracy z firmą Orange Polska. Książkq, którą Państwu proponujemy to duża dawka wiedzy w przyjemnej formie.

Najważniejsze zagadnienia i praktyczne rady ekspertów pomogą zrealizować cele na drodze do dostępności. Naszym zamierzeniem od chwili powstania Fundacji Widzialni była i jest dostępność. Staramy się kierować swoje działania tak samo do osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym, jak i do twórców serwisów WWW. Walka z wykluczeniem cyfrowym i społecznym nie byłaby możliwa w pojedynkę, dlatego od lat dokładamy wszelkich starań, by również Państwa zachęcić do wsparcia naszej inicjatywy. Każdego dnia staramy się służyć naszą wiedzą, doświadczeniem i wsparciem.

okładka podręcznika Badanie stron www w oparciu o WCAG

Pobierz publikację "Badanie dostępności stron www w oparciu o WCAG"plik pdf otworzy się w nowym oknie

Podręcznik „Badanie dostępności stron www w oparciu o WCAG” to prezentacja całego procesu badawczego. Książkę rozpoczyna opis czynności przygotowawczych. Organizacja miejsca, zaproszenie użytkowników niepełnosprawnych, dobór narzędzi. Jak mówi autor Artur Marcinkowski:

Sporo miejsca poświęcamy specyfice pracy z niepełnosprawnymi użytkownikami. Dalsza część, której głównym konsultantem jest Przemysław Marcinkowski, to opis analizy eksperckiej z wykorzystaniem wszystkich punktów WCAG. Następnie prezentujemy narzędzia służące badaniu i różnego rodzaju analizom serwisów internetowych.

W zakończeniu znajdziemy prezentację „Mapy dostępności”, która została opracowana w ramach Grupy ds. dostępności zasobów Internetowych.

Powstanie publikacji wsparła firma Orange Polska, dzieląc się także swoimi praktycznymi doświadczeniami w pracach nad dostępnością. Patronat nad publikacją objęło: Ministerstwo Cyfryzacji, Pełnomocnik Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych, Urząd Komunikacji Elektronicznej. Zapraszamy do lektury.


Galeria zdjęć

Powiększ zdjęcie: Badanie stron www w oparciu o WCAG - widokokładki