Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

BIP Fundacji Widzialni - Aktualności - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Czwartek, 20 czerwca 2024

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

  • Domyślna wielkość czcionki
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

Kontrast

BIP Fundacji Widzialni

16 kwietnia 2015

Biuletyn Informacji Publicznej to strona internetowa. Posiada jednak specyficzny wygląd, ze względu na swe określone prawnie, wymagane funkcjonalności. Jak każdy serwis www, powinien być także dostępny dla osób o specjalnych potrzebach.

Informacje umieszczone w BIP w sposób użyteczny i efektywny, stanowią zbiór zasobów udostępnianym w centralnym repozytorium. Zgodnie z prawem każda jednostka realizująca zadania publiczne powinna posiadać stronę BIP. Tak więc nie tylko urzędy i podległe im instytucje, ale także organizacje pozarządowe czy stowarzyszenia powinny posiadać ten rodzaj strony www.
Widok ikonki BIP w serwisie Fundacji Widzialni

Fundacja Widzialni udostępnia dla Państwa BIP. Dzięki temu pozwalamy, nie tylko na uzyskanie szybko i konkretnie, wymaganych informacji. Taki sposób prezentacji danych pozwala na przejrzysty i w ogólnodostępny sposób zaprezentować swoje działania. Rozwiązania, jakie daje nam Polska Akademia Dostępności, są skierowane także dla III sektora. Każda organizacja społeczna nie będzie narażona na niepotrzebne koszty. Wystarczy skorzystać z szablonów PAD. Dajemy przykład dla innych i promujemy w ten sposób dobrą praktykę otwartości informacji naszych działań.

BIP Fundacji Widzialnych spełnia wszystkie wymagania prawne dotyczące prowadzenia Biuletynu Informacji Publicznej:

  • Ustawę z dnia 6 września 2001 roku o dostępie do informacji publicznej (t.j. Dz. U. 2014 poz. 782).
  • Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej z dnia 18 stycznia 2007 r. (Dz.U. z 2007 r. Nr 10, poz.68).
  • Zgodnie z art. 8 ust. 6 ustawy o minimalnym standardzie informacji dla przejrzystej strony BIP.
  • Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności.

Widok strony głównej serwisu BIP Fundacji Widziallni

BIP PAD wykorzystany przez Fundację Widzialni posiada wiele funkcjonalności. Tych zgodnych z wymaganiami ustaw dotyczących prezentacji informacji, jak aktualne ogłoszenia, najnowsze informacje, najczęściej poszukiwane informacje, strategie oraz działania. Można także uzyskać informacje o podmiocie udostępniającym informację, tożsamość osoby, która wytworzyła informację  lub odpowiada za wprowadzane treści oraz czas ich wytworzenia i udostępnienia. Prowadzony jest także rejestr zmian wytwarzanych treści w serwisie.

Oficjalna strona Biuletynu Informacji Publicznej Fundacji Widzialni

Szczegółowy opis funkcjonalności serwisu BIP Polskiej Akademii Dostępności

Akty prawne dotyczące BIP


Galeria zdjęć

Powiększ zdjęcie: Logo serwisu BIP