Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Blog - Internet bez Barier - II edycja Konkursu - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Sobota, 9 listopada 2024

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

  • Domyślna wielkość czcionki
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

Kontrast

Blog - Internet bez Barier

13 listopada 2015

Nazwa projektu

BLOG Internet bez Barier

Strona www projektu

Imternet bez Barier

Czas trwania projektu

Bez ograniczeń czasowych

Charakterystyka podmiotu realizującego projekt

Pani Małgorzata Młynarczyk na codzień pracuję jako front-end web deweloper i konsultant ds. dostępności w firmie IT. Zajmuje się tworzeniem zgodnych ze standardami i zasadami dostępności szablonów stron internetowych oraz ich integracją z systemami zarządzania treścią, takimi jak WordPress czy Drupal. Jako konsultant ds. dostępności przeprowadza audyty stron internetowych (na etapie projektów szkieletowych, projektów graficznych i kodu źródłowego), aplikacji oraz dokumentów PDF. Udziela porad jak polepszyć dostępność istniejących już serwisów internetowych oraz prowadzi szkolenia z dostępności.

Opis i cel projektu

Celem powstania bloga jest wymiana wiedzy i opinii na temat dostępności oraz pomoc innym dotrzymac kroku szybko zmieniającej się branży, nowymi technikami i trendami. Zdaniem bloggerki, większość osób tworzących strony internetowe wie o dostępności bardzo mało. Na kursach dla deweloperów dostępność jest raczej wspominana niż omawiana, a w porównaniu z użytecznością jest traktowana zdecydowanie po macoszemu.

Serwis przeznaczony jest dla developerów, ktorzy mają znikomą wiedzę na temat dostepności, ale chcieliby to zmienić. Którzy chcą dowiedzieć się, jak tworzyć strony nie tylko użyteczne i efektowne wizualnie, ale także dostępne dla możliwie szerokiej grupy użytkowników. Ale także dla osób, które dopiero uczą się podstaw tworzenia stron internetowych i chcą dowiedzieć się, jak i dlaczego należy stosować semantycznie poprawny HTML.


Galeria zdjęć

Powiększ zdjęcie: Internet bez Barier - logo bloga