Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Społeczeństwo Informacyjne w liczbach, 2014 - Publikacje - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Piątek, 17 września 2021

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

  • Domyślna wielkość czcionki
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

Kontrast

Społeczeństwo Informacyjne w liczbach, 2014

14 grudnia 2014

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji sporządza każdego roku raport, którego zadaniem jest przedstawienie rezultatów monitorowania społeczeństwa informacyjnego w Polsce.

Cytując za autorami raportu: Czy wyróżniamy się na tle innych krajów w zakresie umiejętności cyfrowych? Jak nasze przedsiębiorstwa korzystają z technologii informatycznych? Co e-administracja ma dziś do zaoferowania obywatelom? Odpowiedzi na te i inne pytania związane z cyfrowym rozwojem Polski można znaleźć w cyklicznym opracowaniu MAC „Społeczeństwo informacyjne w liczbach 2014."

okładka publikacji Społeczeństwo informacyjne w liczbach, 2014

Publikacja pokazuje, w jakim stopniu od 2007 r. udało się Polsce zrealizować zadania i cele wyznaczone w „Strategii rozwoju społeczeństwa informacyjnego w Polsce do roku 2013”. Jak przedstawia się pozycja Polski na tle innych państw Unii Europejskiej w obszarach związanych z usługami i treścią cyfrową, zwłaszcza w odniesieniu do administracji, ale także sferze biznesu czy ogółu społeczeństwa.

Raport autorstwa Violetty Szymanek i Moniki Pieniek przedstawia w tegorocznej edycji również porównanie rezultatów poszczególnych województw w odniesieniu do średniej krajowej. W publikacji znaleźć też można zagadnienia związane z realizacją siódmej i ósmej osi priorytetowej Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, usługami e-administracji skierowanymi do przedsiębiorców w zależności od ich sytuacji życiowej oraz zmianami w elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP).

Raport można znaleźć na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji


Galeria zdjęć

Powiększ zdjęcie: Społeczeństwa Informacyjne w liczbach 2014.jpg