Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

WCAG 2.0 Podręcznik dobrych praktyk - Publikacje - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Poniedziałek, 26 lutego 2024

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

  • Domyślna wielkość czcionki
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

Kontrast

WCAG 2.0 Podręcznik dobrych praktyk

14 grudnia 2014

Publikacja ekspertów Fundacji Widzialni, której celem i zadaniem jest w sposób jak najbardziej czytelny przedstawić wszystkim chcącym go poznać standard dostępności WCAG 2.0.  Podręcznik opracowano przy współpracy Uniwersytetu Śląskiego oraz Orange Polska. Publikacja wydana drukiem przez Polskie Wydawnictwo Naukowe.

Podręcznik autorstwa Artura Marcinkowskiego i Przemysława Marcinkowskiego powstał z myślą o tych wszystkich, którzy chcą tworzyć dostępne treści nie mają jednak odpowiedniej ku temu wiedzy. Publikacja składa się z dwóch części. W pierwszej części w sposób bardzo przystępny podręcznik prowadzi czytelnika przez świat osób, które z różnych powodów są pozbawione możliwości korzystania z zasobów cyfrowego świata. Opisuje, w jaki sposób korzystają z Internetu osoby niewidome, niedowidzące, głuche, starsze, które w codziennym życiu są narażone na tzw. wykluczenie cyfrowe.

Druga część podręcznika jest skierowana do twórców stron www, administratorów i redaktorów oraz osób pragnących tworzyć strony internetowe zgodne ze światowym standardem WCAG. Budować je w taki sposób, aby osoby cyfrowo wykluczone, a wśród nich osoby niepełnosprawne mogły z nich bez przeszkód korzystać. Lektura obowiązkowa dla twórców stron www.

Elektroniczna wersja WCAG 2.0 Podręcznik dobrych praktyk


Galeria zdjęć

Powiększ zdjęcie: okładka Podręcznika Dobrych Praktyk WCAG 2.0