Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Narzędzia do badania i tworzenia dostępnych treści - Publikacje - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Środa, 17 sierpnia 2022

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

  • Domyślna wielkość czcionki
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

Kontrast

Narzędzia do badania i tworzenia dostępnych treści

14 grudnia 2014

Bardzo przydatna publikacja opracowana przez specjalistów Forum Dostępnej Cyberprzestrzeni wyczerpująco prezentująca najbardziej popularne i przydatne narzędzia służące do badania i tworzenia dostępnych treści cyfrowych. Godna polecenia każdemu webmasterowi, redaktorowi bądź użytkownikowi chcącemu sprawdzić dostępność strony www - czy to swojej czy cudzej.

Autorzy: Grzegorz Kozłowski, Mikołaj Rotnicki, Mariusz Trzeciakiewicz, Piotr Witek oraz Jacek Zadrożny w ramach projektu realizowanego przez Forum Dostępnej Cyberprzestrzeni opracowali publikację, która pokazuje projektantom i twórcom stron internetowych, a także materiałów multimedialnych, w jaki sposób za darmo lub niewielkim kosztem można zweryfikować, czy powstały produkt jest dostępny np. dla osób niewidomych i słabowidzących. Publikacja temu właśnie ma służyć. W poszczególnych artykułach zaprezentowane zostały konkretne narzędzia umożliwiające sprawdzenie, na ile poprawna jest konstrukcja strony internetowej, na ile spełnia ona wymogi narzucone przez standard WCAG, czy dokument w formacie PDF jest dostępny. Publikacja bardzo przydatna także dla redaktorów serwisów www i twórców dokumentów w wersji elektronicznej, którzy korzystając z informacji w niej zawartych mogą zweryfikować zgodność tworzonych przez nich treści ze standardami dostępności.

Elektroniczna wersja publikacji Narzędzia do badania i tworzenia dostępnych treści


Galeria zdjęć

Powiększ zdjęcie: Zrzut ekranu strony Forum Dostępnej Cyberprzestrzeni