Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Dostępne www - Publikacje - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Piątek, 17 września 2021

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

  • Domyślna wielkość czcionki
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

Kontrast

Dostępne www

14 grudnia 2014

Jedna z pierwszych publikacji, która całościowo i wyczerpująco merytorycznie porusza zagadnienia związane ze standardami dostępności w Polsce. Zbudowany na zasadzie poradnika zbiór informacji i objaśnień kluczowych dla dostępności stron www pojęć i terminów. Poradnik jest próbą odpowiedzi na to zapotrzebowanie i przedstawia temat dostępności zarówno od strony użytkowników, jak i projektantów i twórców stron internetowych.

Autor Jacek Zadrożny w sposób praktyczny, wsparty przykładami oraz konkretnymi poradami przedstawił w publikacji zagadnienia związane z dostępnością stron www. Nie znajdziemy tu suchych, encyklopedycznych formuł objaśniających kolejne terminy związane z dostępnością. Formuła tej publikacji opiera się na omówieniu kluczowych dla dostępności strony www elementów z podaniem konkretnych przykładów i rozwiązań. Instruktażowy charakter publikacji podkreśla jej praktyczny charakter, który jest zaletą dla osób tworzących treści cyfrowe. Publikacja powstała w ramach projektu "Samorząd równych szans" realizowanego przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego. Oczywiście jako, że powstała w 2009 w świetle bardzo szybko rozwijających się technologii cyfrowych nie zawiera wszystkich rozwiązań, których opis znalazłby się w takiej publikacji dzisiaj, niemniej jest bardzo przydatnym narzędziem dla osób chcących tworzyć dostępne serwisy internetowe.

Publikację można pobrać na stronie Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych w formacie pdf.


Galeria zdjęć

Powiększ zdjęcie: Logo Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych