Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Kalkulator kontrastu - Narzędziownia - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Sobota, 1 kwietnia 2023

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

  • Domyślna wielkość czcionki
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

Kontrast

Kalkulator kontrastu

1 grudnia 2014

Kalkulator kontrastu to proste i darmowe narzędzie on-line do analizy współczynnika kontrastu pomiędzy tłem i czcionkami, jakie zamieszczamy na stronach internetowych bądź dokumentach PDF. Aplikacja podaje wynik oraz podpowiada, czy takie parametry pozwalają przejść kryterium sukcesu WCAG 2.0 i na jakim poziomie.

Widok strony z poprawnym wynikiem analizy kontrastu

Od początku, gdy wejdziemy na stronę, wyświetla się przykład i objaśnienia, które znajdują się obok, poniżej. Jest to krótka informacja instruktażowa jak dokonywać pomiaru (niestety w języku angielskim).

Pomiaru możemy dokonać na dwa sposoby. Pierwszy to wprowadzenie nazwy koloru tła i czcionek, jako tekst. Pole edycji po lewej odpowiada za tło zaś po prawej za kolor czcionek. Poniżej umieszczony jest także przycisk do szybkiej zamiany kolorów – tzw. odwrócenie. Cała strona zmieni się stosownie, do wpisanych parametrów. Po najechaniu myszki na koło na środku strony, gdzie podany jest współczynnik z analizy, wyświetli się dymek podający wynik, czy dane kolory spełniają wymogi WCAG 2.0 i na jakim poziomie. Drugi sposób to wprowadzanie danych kolorów jako specjalne kody, Wyniki z analizy wyświetlają się analogicznie.

Widok strony z nieprawidłowym wynikiem analizy kontrastu

Program znajduje się na stronie narzędzia.


Galeria zdjęć

Powiększ zdjęcie: Contrast Ratio