Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Adobe InDesign CC - Narzędziownia - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Sobota, 1 kwietnia 2023

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

  • Domyślna wielkość czcionki
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

Kontrast

Adobe InDesign CC

1 grudnia 2014

Adobe InDesign CC to profesjonalna aplikacja do tworzenia cyfrowych publikacji, różnego rodzaju układów stron i treści przeznaczonych do druku i umieszczania w internecie. Pozwala na łatwe dostosowywanie układów, tak aby jak najlepiej były wyświetlane na stronach o zróżnicowanych rozmiarach, orientacjach i na różnych urządzeniach. Dzięki programowi InDesign mamy możliwość zaprojektowania pliku PDF od podstaw i w pełni dostępnego w standardzie WCAG 2.0.

Program oferuje precyzyjną kontrolę nad typografią na poziomie pojedynczych pikseli, posiada intuicyjne środowisko projektowe wraz z wieloma narzędziami do tworzenia. Dzięki ścisłej integracji z najlepszymi w branży produktami firmy Adobe, takimi jak Adobe Photoshop, Illustrator, Acrobat i Flash Professional, można łatwo przechodzić od projektowania do etapu końcowego.

InDesign widok okna powitalnego

Używając programu mamy do wyboru gotowe już schematy układu stron, które możemy wykorzystać. InDesign daje nam jednak możliwość zaprojektowania na nowo swój własny niepowtarzalny schemat. Po odpowiednim skonfigurowaniu, tworzony dokument jest pusty. Od tego momentu możemy już wstawiać różnego rodzaju grafiki i teksty. Aplikacja daje nam możliwość obrysowywania i stylizowania liniami oddzielenia, a także podkreślania zawartości.

InDesign widok narzędzia tekst w programie

Program InDesign oferuje wiele narzędzi, a jednym z nich jest narzędzie do łatwego wprowadzania tekstu. Do utworzonego dokumentu mamy możliwość wpisanie tekstu tradycyjnie jak w większości używanych na co dzień edytorów lub po prostu, możemy wkleić tekst wcześniej przygotowany. Narzędzie Tekst w InDesign pozwala także na zmianę czcionek, ich wyrównanie, zmianę rozmiaru i koloru. Po utworzeniu dokumentu w ostatecznej wersji, możemy wygenerować go do formatu PDF i udostępniać na stronach www.

Oficjalna strona producenta, gdzie można pobrać, a następnie zainstalować program.


Galeria zdjęć

Powiększ zdjęcie: Logo Adobe Indesign