Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

toktutok.pl - Narzędziownia - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Sobota, 1 kwietnia 2023

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

  • Domyślna wielkość czcionki
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

Kontrast

toktutok.pl

1 grudnia 2014

Jest wiele udostępnionych narzędzi, dzięki którym możliwe jest przeprowadzanie telekonferencji. Pozwalają na swobodną komunikację i łączyć się np. z tabletu na lotnisku w Warszawie, komputerem w Poznaniu czy salą konferencyjną w Krakowie. Nie ma potrzeby inwestowania w drogi dedykowany sprzęt, zaawansowane systemy sieciowe i duże przepustowości łączy, ponieważ oferują one wideokonferencje w jakościach HD z użyciem istniejących sieci IP, publicznego Internetu i standardowych urządzeń końcowych. Aplikacje te dają gwarancje najwyższej jakości i nieograniczonego zasięgu działania przy rozsądnych kosztach.

Zgodnie z ustawą o Polskim języku Migowym każdy jednostka użytku publicznego powinna spełniać określone wymagania dotyczące obsługi osób z niepełnosprawnością słuchu. Poniżej przedstawione narzędzie on – line pomoże im w spełnieniu tych wymagań.

Grafika prezentacji usługi toktutok.pl część1

Aplikacja toktutok to płatna profesjonalna usługa on - line służąca do tłumaczenia języków PJM (Polski Język Migowy) i SJM (Systemowy Język Migowy). Dzięki tym rozwiązaniom każda osoba znająca jeden z tych języków może w szybki i sprawny sposób załatwić sprawy urzędowe i nie tylko. Aplikacja bardzo dobrze może spełniać swoją funkcje w każdej komercyjnej firmie. Nie wymaga to wcześniejszych umawianych wizyt, które często i tak sprawiały osobom niesłyszącym wiele kłopotów, np. musieli płacić tłumaczom za wizytę. Także urzędnicy, pomimo szkoleń, nie znają w sposób dostateczny języka Migowego by pomóc osobom Głuchym załatwić sprawę.

Grafika prezentacji usługi toktutok.pl część2

Wielką zaletą tego narzędzia jest gwarancja kontaktu na żywo z certyfikowanym  tłumaczem języka Migowego, możliwość zamontowania stanowiska do rozmowy, wszędzie tam, gdzie będziemy tego chcieli. Potrzebny jest tylko dostęp do internetu i dwa monitory bądź tablety. Usługa oferuje także możliwość dostosowania godzin pracy do danej jednostki.

Oficjalna strona usługi


Galeria zdjęć

Powiększ zdjęcie: Logo toktutok