Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Spikit - Narzędziownia - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Sobota, 1 kwietnia 2023

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

  • Domyślna wielkość czcionki
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

Kontrast

Spikit

5 marca 2015

Sterowanie za pomocą głosu - Spikit to program umożliwiający bezdotykową pracę z komputerem za pomocą wymawianych komend głosowych. Jest to idealne rozwiązanie dla osób mających kłopot z tradycyjnym korzystaniem z komputera za pomocą myszki bądź klawiatury. Jak twierdzi autor programu, może być także wykorzystywany przez osoby niewidome przy współpracy z programem czytającym. Działanie obu aplikacji nie powoduje żadnych nieprawidłowości.

Widok okna do wprowadzania własnych komend głosowych w aplikacji Spkit

Program jest bardzo elastyczny, działa szybko i sprawnie nawet na starszych komputerach i o niewielkiej mocy obliczeniowej. W swych funkcjach pozwala na tworzenie własnych niepowtarzalnych komend głosowych. Wystarczy dobrać odpowiedni zakres i ilość słów, powiązać wybrane słowa z istniejącymi akcjami lub utworzyć nowe. Modyfikacja komend głosowych lub stworzenie nowych nie jest skomplikowana. Może to wykonać nawet mało zaawansowany użytkownik.

Widok działania programu Spikit

Program umożliwia nam także wsparcie na platformie Windows Phone 8.1. Spikit współpracuje z aplikacjami kafelkowymi dostarczonymi razem z systemem oraz większością programów innych producentów z oficjalnego Sklepu Windows.

Zaletą aplikacji jest możliwość skorzystania z bezpłatnej wersji.  Wersja ta wymaga jedynie odczekania ok. 3 sekund, aby program wykonał polecenie. Dodatkowym atutem aplikacji jest także wsparcie autora w postaci bezpłatnych kursów, na temat obsługi Spikita i wprowadzania własnych komend. Są także gotowe, przygotowane zestawy przez autora  programu, reguły do pobrania i zainstalowania  w programie.

Oficjalna strona programu Spikit


Galeria zdjęć

Powiększ zdjęcie: Logo programu Spikit