Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Lynx Viewer - Narzędziownia - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Sobota, 1 kwietnia 2023

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

  • Domyślna wielkość czcionki
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

Kontrast

Lynx Viewer

23 marca 2015

Lynx to tekstowa przeglądarka internetowa przeznaczona wyłącznie dla osób niewidomych i słabowidzących, korzystających na co dzień z monitorów brajlowskich lub aplikacji udźwiękowiających. Zaletą przeglądarki jest możliwość korzystania z niej na wielu systemach operacyjnych. Lynx Viewer jest zaś bezpłatnym serwisem, za pomocą którego jesteśmy w stanie podejrzeć naszą stronę internetową, w taki sposób, w jaki będzie ją wyświetlać przeglądarka Lynx.

Przykładowy widok strony z wyłączonymi stylami CSS w typowej przeglądarce www

Obsługa serwisu jest bardzo prosta. W pole edycji, znajdujące się w górnej części strony, wklejamy adres strony internetowej, którą zamierzamy przeanalizować. Po kliknięciu na przycisk „view page”, który znajduję się poniżej, wyświetli się nam strona. Widok w tej postaci jest idealnym odzwierciedleniem tego, co zastanie zaprezentowane osobie niewidomej na monitorze brajlowskim. Różni się także od standardowego widoku strony www z wyłączonymi stylami CSS. Lynx wyświetla wyłącznie tekst (np. zamiast grafik widzimy jedynie ich opis alternatywny, a w typowej przeglądarce, grafiki są jednak wyświetlane).

Widok strony w postaci czystego tekstu wyświetlany w przeglądarce Lynx

Można także zainstalować samą przeglądarkę Lynx na swoim komputerze.

Oficjalna strona serwisu Lynx Viewer


Galeria zdjęć

Powiększ zdjęcie: Przykładowy monitor brajlowski