Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Pytanie 4 - FAQ - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Sobota, 1 kwietnia 2023

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

  • Domyślna wielkość czcionki
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

Kontrast

Jesteś tutaj:

Pytanie 4

25 lutego 2015

Mam kłopot z plikami PDF.

Po poprawnej instalacji i uruchomieniu całego pakietu, mam problem z plikiem do pobrania, który znajduje się pod artykułem. Zamiast PDF-a pojawiają się dziwne znaki. Innym sporym problemem jest brak możliwości eksportu artykułu do pliku PDF (mPDF error: Some data has already been output to browser, can't send PDF file).

Przyczyną błędów w pobieraniu plików oraz generowania pliku PDF jest znacznik BOM, który został zapisany podczas edycji pliku config.php.

Standardowo pliki kodowane są w UTF-8. W instrukcji http://pad.widzialni.org/samouczek,m,mg,10,27 jest napisane, że plik config.php należy otworzyć edytorem obsługującym kodowanie UTF-8 bez znacznika BOM (znacznik BOM jest zapisywany na początku strumienia plików i informuje, w jakiej kolejności należy ustawić bajty, aby odczytać kod znaku. Rozwiązuje problem interpretacji kolejności bajtów w znaku i umożliwia automatyczną detekcję kodowania UTF-8)

Uwaga, notatnik systemu MS Windows nie posiada takiej możliwości
. Można użyć np. darmowego programu Notepad++. Należy dokonać odpowiednich ustawień przed zapisem w menu: Format -> Koduj w UTF-8 bez BOM