Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Seminarium - Aktualności - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Czwartek, 23 maja 2024

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

  • Domyślna wielkość czcionki
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

Kontrast

Seminarium

9 grudnia 2014

W dniu 4 grudnia 2014 w siedzibie Biura Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych odbyło się Seminarium w ramach Polskiej Akademii Dostępności. Do udziału w Seminarium zaproszeni zostali specjaliści z zakresu programowania, webmasterzy, administratorzy i redaktorzy stron internetowych reprezentujący administrację publiczną, a także sektor komercyjny i organizacje pozarządowe.

Podczas Seminarium, które odbyło się w gościnnych progach Biura Pełnomocnika Rządu do spraw Osób Niepełnosprawnych zaprezentowano zaproszonym specjalistom produkty opracowane w ramach Polskiej Akademii Dostępności. Produkty te to w tym przypadku: dostępny system zarządzania treścią CMS oraz wzorce dostępnych stron www, które będą bezpłatnie udostępnione w ramach projektu wszystkim chcącym posiadać taką właśnie, przyjazną dla wszystkich użytkowników stronę.  Celem tego spotkania była wymiana uwag, opinii i sugestii dotyczących zaproponowanych rozwiązań, możliwych ich ulepszeń, czy elementów, które jeszcze powinny się w nich znaleźć. Seminarium było prawdziwie robocze i pełne merytorycznej, rzeczowej dyskusji, której efektem jest szereg bardzo przydatnych podpowiedzi i sugestii, które realizatorzy projektu wprowadzili do zaprezentowanych na Seminarium produktów przed oficjalnym ich uruchomieniem. Po raz kolejny okazało się, że warto pytać, warto konsultować się ze specjalistami i praktykami, bowiem zawsze jest to z korzyścią dla realizowanych działań. Nawet bardzo dobry produkt może być zawsze lepszy dzięki otwartemu podejściu i współpracy z jak najszerszą grupą osób mogących wnieść nowe spojrzenie na tworzone rozwiązania. 


Galeria zdjęć

Powiększ zdjęcie: Uczestnicy seminarium
Powiększ zdjęcie: Uczestnicy seminarium
Powiększ zdjęcie: Artur Marcinkowski Przewodniczący Rady Fundacji
Powiększ zdjęcie: Uczestnicy seminarium