Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Witamy w PAD! - Aktualności - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Środa, 6 grudnia 2023

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

  • Domyślna wielkość czcionki
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

Kontrast

Witamy w PAD!

25 lutego 2015

Drodzy Użytkownicy Polskiej Akademii Dostępności, cieszymy się tak wielkim zainteresowaniem z Państwa strony. Codziennie przybywa uczestników na portalu i platformie. Pobierają też Państwo Nasze w pełni dostępne szablony. Na portalu jest obecnie zarejestrowanych 150 uczestników. Wśród udostępnionych przez Nas pakietów największym zainteresowaniem cieszą się szablony serwisów www.

A oto najchętniej pobierane przez Państwa pakiety:

Wzorzec nr 1 serwis www- 46 pobrań

Zrzut ekranu szablonu nr 1
Wzorzec 3 serwis www z funkcjonalnością BIP – 46 pobrań

zrzut ekranu szablonu nr 3

Wzorzec 2 BIP – 26 pobrań

zrzut ekranu szablonu nr 2

Z udostępnionych dla Państwa bezpłatnych kursów e-learningowych korzysta już obecnie 60 osób.

Drodzy użytkownicy, przypominamy, że PAD jest projektem realizowanym przez Fundację Widzialni dofinansowanym ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w ramach działań publicznych na rzecz poprawy dostępności zasobów i serwisów internetowych dla osób niepełnosprawnych i seniorów. Dostępne materiały są całkowicie bezpłatne.

Polska Akademia Dostępności jest podzielona na dwie odrębne części:

Portal, gdzie znajdą Państwo

  1. Narzędziownia, znajdują się tu przydatne, sprawdzone i popularne programy asystujące, aplikacje i serwisy www związane z szeroko pojętą dostępnością cyfrową. Opisaliśmy dla Państwa walidatory, narzędzia wspierające tworzenie, redagowanie i publikowanie dostępnych treści.
  2. Wzorcownie, gdzie znajdą Państwo pakiety w pełni dostępnych stron www, z trzech kategorii, strony BIP, strony www i strony www z funkcjonalnością BIP. Wszystkie z dostępnym layoutem i panelem zarządzania treścią PAD CMS.
  3. Forum, gdzie mogą Państwo dzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat realizowanego projektu oraz szerzej na tematy związane z dostępnością. Udziału w dyskusji i wymianie doświadczeń mogą brać wszyscy użytkownicy PADa.

Platforma e-learningowa

  1. Udostępniliśmy dla Państwa kursy dotyczące administrowania serwisem w taki sposób, aby był on dostępny dla osób niepełnosprawnych, kurs obsługi panelu PAD CMS oraz tworzenia dostępnych dokumentów Word i PDF.

Aby w pełni korzystać ze wszystkich możliwości PADa należy się zarejestrować na portalu i na platformie.

Zadają Państwo wiele pytań, na które staramy się szybko i precyzyjnie odpowiedzieć. Stworzyliśmy specjalną zakładkę FAQ, gdzie znajdują się najczęściej zadawane do redakcji pytania. Będzie ona na bieżąco redagowana. Jeżeli mimo wszystko nie uzyskają Państwo odpowiedzi, jesteśmy do dyspozycji pod adresem pad.widzialni.org

Polska Akademia Dostępności będzie realizowana tak długo jak będzie zapotrzebowanie i przez cały czas udostępnione materiały będą całkowicie bezpłatne. Aktualizacje, wdrożenia nowych wersji oraz rozszerzenia funkcjonalności przewidujemy przeprowadzać na bieżąco. W specjalnej zakładce będą zamieszczone pliki aktualizacyjne do pobrania z dokładną wyszczególnioną listą wprowadzonych zmian. Dodatkowo użytkownicy Polskiej Akademii Dostępności zostaną o tym fakcie poinformowani drogą mailową.

Planujemy promować instytucje, organizacje a nawet osoby prywatne, które skorzystają z naszych rozwiązań. Dołożymy wszelkich starań by wracali Państwo do Polskiej Akademii Dostępności i uzyskiwali zawsze profesjonalnych porad.


Galeria zdjęć

Powiększ zdjęcie: Szblon strony www
Powiększ zdjęcie: Szablon strony BiP
Powiększ zdjęcie: Szablon strony www z funkcjonalnością BiP