Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Widzialni CMS - szablony WCAG 2.1 - Aktualności - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Czwartek, 18 kwietnia 2024

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

  • Domyślna wielkość czcionki
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

Kontrast

Widzialni CMS - szablony WCAG 2.1

12 maja 2020

Z przyjemnością prezentujemy pierwsze szablony stron spełniające standard WCAG2.1 opartych o nasz autorski, nowy "Widzialni CMS”.

Oddajemy w Wasze ręce pierwszą partię nowych szablonów stron internetowych wraz Widzialni CMS. Przygotowaliśmy je w ramach naszego nowego projektu Akademia Dostępności Fundacji Widzialni, realizowanego z własnych środków. Szablony spełniają standard WCAG 2.1 a Widzialni CMS spełnia standard ATAG. Oznacza to, że zarówno szablon graficzny, wszystkie funkcjonalności strony internetowej oraz system zarządzania treścią są dostępne dla użytkowników i redaktorów z indywidualnymi potrzebami. Widzialni CMS zawiera również generator deklaracji dostępności oraz możliwość włączenia funkcji BIP.

Ilość szablonów będziemy sukcesywnie zwiększać i w każdym miesiącu będą pojawić się nowe. Szablony oddajemy Wam w formie płatnej z możliwością dołączenia pakietów gwarancyjnych. Jeśli wprowadzicie treści na stronę internetową i nie jesteście pewni czy wprowadzony materiał spełnia standard WCAG, sprawdzimy go za Was i wskażemy jak naprawić błędy redakcyjne. Sprawdzimy również za Was poprawność deklaracji dostępności a w przypadku kontroli dostępności przez organy do tego uprawnione, przygotujemy dla Was opinię o dostępności strony internetowej.

Użytkownicy szablonów Polskiej Akademii Dostępności (PAD) mogą zlecić nam migrację danych do nowych wersji szablonów zgodnych z WCAG 2.1 a także mają możliwość dołączenia pakietów gwarancyjnych. Mamy również dla Was wsparcie techniczne w instalacji szablonów na serwerze oraz możliwość przeprowadzenia zmian graficznych w szablonie. Wszystkie szablony udostępniamy na licencji z uznaniem autorstwa.

Kilka lat temu skończyło się finansowanie Polskiej Akademii Dostępności gdzie mogliście pobierać szablony stron internetowych bez opłat. Przez kilka ostatnich lat finansowaliśmy działanie Polskiej Akademii Dostępności z własnych środków. Finansowaliśmy obsługę techniczną, wsparcie biura obsługi klienta, aktualizacje CMS, nowe wersje, nowe moduły. Niestety pomimo wielu prób i starań nie uzyskaliśmy finansowania projektowego na kontynuowanie PAD. Wyczerpały się nasze środki i zdecydowaliśmy o sprzedaży nowych szablonów w formule rynkowej.

Zamówienia i wszelkie pytania kierujcie na biuro@widzialni.org


Galeria zdjęć

Powiększ zdjęcie: Szablon numer 11
Powiększ zdjęcie: Szablon numer 21
Powiększ zdjęcie: Szablon numer 31
Powiększ zdjęcie: Szablon numer 42
Powiększ zdjęcie: Szablon numer 43
Powiększ zdjęcie: Szablon numer 44
Powiększ zdjęcie: Szablon numer 45
Powiększ zdjęcie: Szablon numer 46
Powiększ zdjęcie: Szablon numer 47
Powiększ zdjęcie: Szablon numer 47
Powiększ zdjęcie: Szablon numer 41
Powiększ zdjęcie: Szablon numer 51
Powiększ zdjęcie: Szablon BIP numer 1
Powiększ zdjęcie: Widzialni CMS - widok listy podstron
Powiększ zdjęcie: Widzialni CMS - widok startowy
Powiększ zdjęcie: Widzialni CMS - generator deklaracji dostępności
Powiększ zdjęcie: Logo Widzialni CMS