Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Face Controller - I edycja Konkursu - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Czwartek, 25 lutego 2021

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

  • Domyślna wielkość czcionki
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

Kontrast

Face Controller

28 listopada 2014

Nazwa Projektu

Face Controller

Strona www projektu

http://www.face-controller.com/

Czas trwania projektu

-

Charakterystyka podmiotu realizującego projekt

Drużynę Power of Vision tworzą studenci Politechniki Rzeszowskiej –  Sylwia Perykasza, Norbert Pisz, Daniel Pomianek, Tomasz Pleśniak i Piotr Wrotny. Ich projekt „Face Controller” sprawia, że kursorem myszy można sterować za pomocą ruchów głowy, a tekst można wprowadzić do komputera, np. dyktując go na głos, bądź przechodzić po poszczególnych literach wirtualnej klawiatury.

Opis projektu, w tym cele projektu

Face Controller umożliwia używanie komputera jedynie za pomocą ruchów głowy, mimiki twarzy lub krótkich komend głosowych. Jest to rozwiązanie, które w całości potrafi zastąpić myszkę i klawiaturę.

Prototypowa wersja systemu Face Controller pozwala m.in na przesuwanie kursorem po ekranie za pomocą skinień głowy, otwarcie ust działa jak kliknięcie myszką a za pomocą głosu można korzystać z wirtualnej klawiatury.

Rozwiązania o podobnej funkcji są na rynku dostępne już wprawdzie od lat, ale twórcy z Power of Vision przekonują, że ich system jest od nich znacznie wygodniejszy i w przeciwieństwie do nich bardzo tani.

Sprzętowo Face Controller opiera się na Kinect, czyli systemowi kamer i czujników Microsoftu, będącą akcesorium konsoli do gier. Tym samym niepotrzebne będzie dodatkowe oprzyrządowanie, ani przyklejane do ciała znaczniki. Platforma ma się łatwo dostosowywać do konkretnego użytkownika, a osoba niepełnosprawna będzie w stanie sama skonfigurować urządzenie.

System Face Controll ma pomóc w korzystaniu z różnych programów, ale zespół Power of Vision zapowiada natywne aplikacje, które pozwolą na lepsze wykorzystanie sprzętu, w usługach takich jak np. Facebook.


Galeria zdjęć

Powiększ zdjęcie: Face Controller - logo