Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Jak zaprojektować i uruchomić prostą stronę internetową? Na przykładzie platformy WordPress - I edycja Konkursu - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Czwartek, 23 maja 2024

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

  • Domyślna wielkość czcionki
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

Kontrast

Jak zaprojektować i uruchomić prostą stronę internetową? Na przykładzie platformy WordPress

28 listopada 2014

Nazwa Projektu

Jak zaprojektować i uruchomić prostą stronę internetową? Na przykładzie platformy WordPress

Strona www projektu

http://www.fundacjawspomaganiawsi.pl/

Czas trwania projektu

-

Charakterystyka podmiotu realizującego projekt

Podręcznik przygotowany przez Fundację Wspomagania Wsi we współpracy z  Fundacją Widzialni, Krajowym Stowarzyszeniem Sołtysów i Szerokim Porozumieniem na Rzecz Umiejętności Cyfrowych.

Opis projektu, w tym cele projektu

Opracowanie zawiera wytyczne dla początkujących twórców stron www do stworzenia prostego serwisu w oparciu o platformę WordPress. Ten jeden z najbardziej popularnych systemów umożliwia szybkie przygotowanie strony internetowej zgodnej z obowiązującymi w Polsce przepisami dotyczącymi dostępności dla osób niepełnosprawnych, starszych i pozostałych osób narażonych na wykluczenie cyfrowe.

„Podręcznik ten nie jest książką o języku HTML ani instrukcją obsługi WordPressa. Zawiera podstawowe wiadomości, które ułatwić mogą projektowanie strony internetowej z myślą o wszystkich grupach użytkowników.” – mówi autor podręcznika Przemysław Marcinkowski, ekspert Fundacji Widzialni.

Zbiór prostych porad i wskazówek umożliwia przygotowanie serwisu zgodnego z wytycznymi WCAG (Web Content Accessibility Guidelines). Dzięki temu każdy użytkownik zakładający serwis na platformie WordPress dla siebie, organizacji, firmy czy instytucji będzie mógł samodzielnie dostosować go dla programów czytających wykorzystywanych przez osoby niewidome, programów powiększających stosowanych przez osoby niedowidzące i pozostałego oprogramowania asystującego. Autor w sposób czytelny i zrozumiały kieruje czytelnika przez poszczególne kroki tworzenia strony. Opisuje również poszczególne grupy osób posiadających specjalne potrzeby w korzystaniu ze stron www.

Opracowanie zostało przygotowane w formie dostępnego pliku PDF opracowanego przez Marcina Lubonia eksperta Fundacji Widzialni. Dzięki temu osoby niepełnosprawne mogą się z nim zapoznać korzystając z własnych technologii asystujących takich jak np. programy czytające.


Galeria zdjęć

Powiększ zdjęcie: Jak zaprojektować i uruchomić prostą stronę internetową? Na przykładzie platformy WordPress