Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Akademia Liderów Integracji Cyfrowej i Edukacji - I edycja Konkursu - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Czwartek, 23 maja 2024

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

  • Domyślna wielkość czcionki
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

Kontrast

Akademia Liderów Integracji Cyfrowej i Edukacji

28 listopada 2014

Nazwa Projektu

Akademia Liderów Integracji Cyfrowej i Edukacji

Strona www projektu

http://www.aktywizacja.org.pl/alice

Czas trwania projektu

2013 rok

Charakterystyka podmiotów realizujących projekt

Akademia Liderów Integracji Cyfrowej i Edukacji, współfinansowana przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, jest realizowana przez Fundację Aktywizacja we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Opis projektu, w tym cele projektu

Akademia Liderów Integracji Cyfrowej i Edukacji ma na celu dostarczenie praktycznej wiedzy i użytecznych narzędzi 60 animatorom lokalnym, zajmującym się na co dzień działaniami edukacyjnymi wspierającymi rozwój kompetencji cyfrowych Polaków. Nowatorska idea Akademii nie tylko stwarza uczestnikom okazję do zdobycia czy doskonalenia umiejętności, ale również pozwoli wypracować zindywidualizowane rozwiązania, gotowe do zastosowania w ich środowisku.

Program Akademii ALICE obejmuje trzy kluczowe obszary: kompetencje liderskie, metody e-integracji osób wykluczonych cyfrowo oraz edukację medialną. Są to wykłady i interaktywne warsztaty, realizowane przy zastosowaniu nowoczesnych narzędzi metodycznych. 80-godzinny cykl obejmie moduł podstawowy oraz dwa fakultatywne moduły specjalistyczne. Uczestnicy, we współpracy z trenerami, przygotują prace zaliczeniowe w formie Planu Działań Edukacyjnych z zakresu kompetencji cyfrowych dla placówki czy instytucji, z którą są związani. Po zakończeniu cyklu treści edukacyjne będą dostępne w formie e-learningowej, wraz z dodatkowymi publikacjami.

Do Akademii ALICE zaproszone zostały osoby zaangażowane w działania na rzecz integracji cyfrowej – zarówno pracowników i trenerów z pracowni komputerowych (PIAP-ów, e-Centrów, Gminnych Centrów Informacji, Wiosek Internetowych), bibliotekarzy z bibliotek publicznych oferujących bezpłatny dostęp do komputerów, jak też nauczycieli i innych animatorów lokalnych prowadzących działania w zakresie e-integracji. Udział w Akademii jest bezpłatny, organizatorzy zapewniają również nocleg, wyżywienie i materiały dydaktyczne, a także zwrot kosztów dojazdu. Zapisy do Akademii odbywają się poprzez formularz zgłoszeniowy.


Galeria zdjęć

Powiększ zdjęcie: ALICE - logo