Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Tłumacz on-line - I edycja Konkursu - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Czwartek, 23 maja 2024

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

  • Domyślna wielkość czcionki
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

Kontrast

Tłumacz on-line

28 listopada 2014

Nazwa Projektu

Tłumacz on-line

Strona www projektu

www.migam.org

Czas trwania projektu

od 01.01.2014

Charakterystyka podmiotu realizującego projekt

Migam.org - pomaga Głuchym zadzwonić. Jest największą platformą zajmującą się Głuchymi i językiem migowym. W ramach CSR właśnie pomaga przełamywać bariery komunikacyjne pomiędzy Głuchym a słyszącym. Prowadzi kampanię społeczną, gdzie przełamuje stereotypy o tej grupie społeczno-kulturowej. Prowadzi szkolenia w języku migowym dla głuchych informatyków, tak aby potem mogli pracować w dobrych korporacjach. Posiada bezpłatny słownik i lekcje do nauki języka migowego. Forma prawna: sp. z o.o.

Opis projektu, w tym cele projektu

Wygląda tak: głuchy z dowolnego miejsca: dom, restauracja, przystanek, łączy się z migam.org poprzez videotłumacza, przedstawia sprawę, tłumacz dzwoni tam gdzie głuchy chce załatwić sprawę. Można w ten sposób wyrównać szanse i możliwości załatwienia sprawy, wezwania pomocy, bo słyszący w jakiejkolwiek sytuacji najszybciej, to chwyci za telefon i zadzwoni np. będąc świadkiem wypadku, po pogotowie. A co, jeżeli to Głuchy jest świadkiem? Wtedy właśnie połączy się z migam.org opowie co widział i zespół migam zadzwoni po karetkę. Głucha matka do lekarza z chorym dzieckiem? Łączy się z nami, zamiast brać chore dziecko i stać w kolejce.

Uzasadnienie

Uzasadnienie: W Polce najszybciej i najłatwiej załatwić sprawę przez telefon. Głuchy nie ma takiej możliwości, bo nie słyszy. W Polsce takich osób jest około 470.000 dla których barierą nie do przeskoczenia jest kontakt przez telefon: zamówienie kuriera, zapisanie się telefoniczne do lekarza, wzywanie karetki pogotowia, czyli numer 997 lub 998 i inne podobne. Migam.org obsługuje Głuchych z całej Polski i z całego świata. W styczniu było 50 połączeń, obecnie jest 1000 miesięcznie, rekord był w lipcu: 3000 połączeń. Realizacja rozpoczęła się w styczniu, szybko z 50 doszło do 1000 miesięcznie połączeń. Stworzono darmowy produkt dla Głuchych w oparciu o realny problem. I to działa.


Galeria zdjęć

Powiększ zdjęcie: migam - logo