Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Akademia Bemowskiego Seniora - I edycja Konkursu - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Czwartek, 23 maja 2024

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

  • Domyślna wielkość czcionki
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

Kontrast

Akademia Bemowskiego Seniora

30 listopada 2014

Strona www projektu

-

Czas trwania projektu

"Akademia Bemowskiego Seniora" działa od 2013 roku. Rok 2014 jest drugim rokiem działalności Akademii. Z uwagi na duże zainteresowanie bemowskich seniorów przedmiotową inicjatywą, jej działalność planowana jest również w kolejnych okresach.

Charakterystyka podmiotu realizującego projekt

Urząd Dzielnicy Bemowo M.St. Warszawy

Opis projektu, w tym cele projektu

Bemowo to dzielnica położona u zachodnich granic m.st. Warszawy. Na 2,5 tys. hektarach mieszka ponad 112 tysięcy ludzi, z czego ponad 22 tys. to osoby powyżej 65 lat. W 2013 roku Urząd Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy powołał przedsięwzięcie pn. Akademia Bemowskiego Seniora (ABS). 
Członkiem ABS mogą zostać wszyscy seniorzy zamieszkali/zameldowani na terenie Dzielnicy Bemowo lub płacący na jej terenie podatki. W ramach ABS w cyklach semestralnych prowadzone są, m.in. kursy komputerowe na poziomie podstawowym i średniozaawansowanym. W bieżącym semestrze tylko w w/w kursach bierze udział ponad 500 osób. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, a spotkania trwają 60 minut. W trakcie zajęć seniorzy poznają zasady posługiwania się komputerem, w tym uczą się wykorzystywać różnorodne możliwości, jakie stwarza Internet, np. dokonywać rezerwacji na seanse do placówek kulturalnych (kin, teatrów), numerków do urzędów, wyszukiwać potrzebne informacje. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Liczba miejsc na zajęciach jest nieograniczona.

Uzasadnienie:

Celem przedmiotowej inicjatywy było zwiększenie aktywności osób starszych. ABS promująca aktywność osób starszych, jest twórczym wypełnieniem czasu osobom, które zakończyły okres pracy zawodowej. Jest również szansą na nawiązanie przez seniorów nowych relacji międzyludzkich, co z kolei przeciwdziała ich izolacji i samotności. Zajęcia organizowane przez Akademię, są dla seniorów bodźcem motywującym do wyjścia z domu oraz do dalszego dbania o kondycję fizyczną i psychiczną.


Galeria zdjęć

Powiększ zdjęcie: Akademia Bemowskiego Seniora