Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Kiedy stosować napisy a kiedy język migowy? - Aktualności - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Piątek, 26 lutego 2021

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

  • Domyślna wielkość czcionki
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

Kontrast

Kiedy stosować napisy a kiedy język migowy?

15 maja 2015

Publikacja „Kiedy stosować napisy a kiedy język migowy? Głusi i słabosłyszący odbiorcy internetu”, porusza tematy osób Głuchych i słabosłyszących w oparciu o dystrybucję informacji w wersji cyfrowej. Skierowana jest dla redaktorów i administratorów zajmujących się dystrybucją treści.

Organy administracji publicznej na mocy ustawy o języku migowym i innych środkach komu­nikowania się zobligowane są do dbania o usługi dla osób głuchych i słabosłyszących w szcze­gólny sposób. Jednym z narzędzi komunikacji wymienionych w ustawie są strony internetowe spełniające standardy dostępności dla osób niepełnosprawnych. Standardy te nie zostały jednak wskazane.

Autorami publikacji są osoby mocno związane z kulturą osób Głuchych i słabosłuszących, które dokładnie znają ich problem pozyskiwania informacji.

Stosowanie napisów na żywo przez telewizję

Publikacja to swoisty poradnik omawiający, w zależności od możliwości technicznych i finansowych właścicie­la witryny internetowej rodzaju tłumaczeń dla osób Głuchych i słabosłyszących. Zawiera wiele przykładó technik, z powodzeniem stosowanych na całym świecie.

Publikacja została wydana przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego w ramach Projektu „Forum Dostępnej Cyberprzestrzeni”, finansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pobierz publikację (PDF).


Galeria zdjęć

Powiększ zdjęcie: Oznaczenie strony www z udogodnieniami dla osób Głuchych i słabosłyszących