Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Mapa Dostępności - Aktualności - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Piątek, 26 lutego 2021

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

  • Domyślna wielkość czcionki
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

Kontrast

Mapa Dostępności

13 maja 2015

Działająca w ramach Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych Grupa robocza ds. dostępności zasobów internetowych opracowała bardzo przydatny dokument nazwany Mapą dostępności.

Dokument ten jest zbiorem praktycznych rekomendacji dotyczących stosowania i wdrażania dostępnych rozwiązań w zakresie informacji i usług cyfrowych, przede wszystkim przez jednostki realizujące zadania publiczne: urzędy, samorządy, instytucje publiczne.  Mapa dostępności ma posłużyć podmiotom zobowiązanym do dostosowania swoich serwisów www do standardu WCAG, do skuteczniejszego wdrażania rozporządzenia KRI.

Spotkanie grupy ds dostępności

Treść rekomendacji została poddana szeroko zakrojonym konsultacjom, w których udział wzięły organizacje pozarządowe, instytucje publiczne, firmy oraz specjaliści z zakresu dostępności. Mapa pokazuje krok po kroku systemowe podejście począwszy od mentalnej zmiany myślenia, przez szkolenia, dokumentację a skończywszy na kryteriach wyboru oferenta i narzędziach. Dla osób odpowiedzialnych w podmiotach realizujących zadania publiczne za dystrybucję i redakcję informacji cyfrowych dokument ten jest niejako przewodnikiem, zbiorem praktycznych rad, których stosowanie gwarantuje zapewnienie wymaganej rozporządzeniem dostępności stron www i dokumentów elektronicznych.

Zachęcamy do skorzystania z mapy nie tylko podmioty publiczne ale również komercyjne.
Pobierz Mapę dostępności (plik PDF)


Galeria zdjęć

Powiększ zdjęcie: Mapa Polski