Partnerzy
Fundacja Widzialni
Fundacja Widzialni zajmuje się przeciwdziałaniem wykluczeniu cyfrowemu i społecznemu. Głównym celem Fundacji jest umożliwienie wszystkim obywatelom swobodnego dostępu do zasobów internetowych niezależnie od ich wieku, niepełnosprawności, zamożności, sprzętu i oprogramowania. Poprzez swoje szerokie działania organizacja zwraca uwagę opinii publicznej i administracji państwowej na problem dostępności stron internetowych dla osób zagrożonych zjawiskiem wykluczenia cyfrowego.
Fundacja jest laureatem nagrody specjalnej „Sektor 3.0” przyznanej przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności za wieloletnie i skuteczne działania na rzecz likwidacji barier powodujących wykluczenie cyfrowe osób niepełnosprawnych.
Fundacja uczestniczyła w pracach nad Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności. Dzięki staraniom Fundacji i innych zaangażowanych organizacji powstało rozporządzenie, które zobowiązuje wszystkie instytucje realizujące zadania publiczne do dostosowania swoich serwisów www do 2015 roku dla potrzeb osób wykluczonych.
Fundacja współtworzy partnerstwa i szerokie koalicje na rzecz włączenia cyfrowego, których celem jest inicjowanie oraz wspieranie działań prowadzących do powszechnej edukacji cyfrowej, promowanie dobrych praktyk oraz upowszechnianie technologii cyfrowych w Polsce.
Fundacja realizuje wieloletnie projekty z funduszy UE mające na celu aktywizację zawodową i dostarczenie kompetencji pozwalających na podjęcie pracy przez osoby niepełnosprawne.
Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Zadaniem Ministerstwa jest to, by skuteczna cyfryzacja poprawiała jakość życia obywateli. MAC łączą się trzy dziedziny: budowa infrastruktury, rozwój e-usług i wspieranie kompetencji cyfrowych. To ważne połączenie – bo razem daje to, czego osobno nie da się zrobić. Cyfryzacja kraju nie ogranicza się do inwestycji w infrastrukturę. To także wielki społeczny proces. Może on dać nowy impuls do rozwoju.
Wspólnie z samorządami wspiera dostęp obywateli do internetu. Zabiera głos na arenie międzynarodowej, bo tam decyduje się przyszłość współczesnej telekomunikacji. Wspiera wolny i otwarty internet. Uważa, że podejmując decyzje w sprawie internetu, trzeba włączać w to wszystkich zainteresowanych.