Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

PAD dla NGO 2017 - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Wtorek, 19 marca 2024

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

  • Domyślna wielkość czcionki
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

Kontrast

PAD dla NGO 2017

Baner reklamujący PAD dla NGOs. W dolnej części logo FIO i informacja o finansowaniu przez FIO.

Projekt zakłada rozpowszechnienie w środowisku organizacji pozarządowych informacji o problemie wykluczenia cyfrowego, w tym podniesienie wiedzy, kwalifikacji i umiejętność pracowników i współpracowników NGO’s z zakresu dostępności zasobów internetowych, z wykorzystaniem gotowych, bezpłatnych produktów powstałych w ramach projektu Polska Akademia Dostępności wraz z rozszerzeniem projektu o produkty i działania dedykowane NGO’s, w tym:

  • opracowanie 60 nowych wzorów dostępnych stron internetowych
  • promocję kwestii dostępności w środowisku sektora pozarządowego
  • przeprowadzenie szkoleń około 240 pracowników i współpracowników NGO’s
  • wsparcie techniczne i eksperckie we wdrożeniu dostępności w organizacjach poprzez działania Wirtualnego Biura Eksperckiego.

Realizacja projektu przyczyni się do wzrostu świadomości w sektorze pozarządowym na temat problemu dostępności i wykluczenia cyfrowego, a także do wzrost wiedzy na temat prawnych regulacji jej dotyczących. Realizowane zadania, w tym szkolenia, a także promocja już istniejących produktów PAD -jak kursy na platformie elearningowej czy samouczki obsługi CMS PAD - przyczynią się do podniesienie kwalifikacji w obszarze dostępności wśród pracowników/ współpracowników organizacji sektora pozarządowego. Każde NGO’s bez ponoszenia kosztów będzie mogło uruchomić witrynę internetową spełniającą standardy dostępności, pobierając i instalujące (w razie konieczności przy zdalnym wsparciu eksperta) wzorce stron z portalu Polskiej Akademii Dostępności.

Realizacja projektu przyczyni się również do upowszechnianie dobrych praktyk i rozwiązań zwiększających dostępność zasobów internetowych wśród organizacji pozarządowych, tym samym umożliwi większej liczbie obywateli – użytkowników Internetu (bez wyjątku, niezależnie od wieku, niepełnosprawności, użytego sprzętu i oprogramowania) zapoznania się z działalnością organizacji pozarządowych, tym samym być może zaangażowaniu ich potencjału w budowanie społeczeństwa obywatelskiego.

Projekt jest realizowany i utrzymywany przez Fundację Widzialni. Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Fundusz Inicjatyw Obywatelskich - logo