Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Speech2Go Reader - Narzędziownia - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Czwartek, 23 maja 2024

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

  • Domyślna wielkość czcionki
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

Kontrast

Speech2Go Reader

3 listopada 2015

Speech2Go Reader (S2G) to aplikacja oferowana przez HarpoSoftware, zastępująca wycofywaną już z rynku aplikację Ivona Center wraz z obsługiwanymi przez nią programami Ivona Reader oraz Ivona MiniReader.

Narzędzie wgrywania plików mp3 z wklejonego tekstu

Program jest bardzo podobny wyglądem oraz działaniem do swego poprzednika i pozwala na pełne wykorzystanie możliwości syntezatora mowy. Dzięki niemu możemy odczytać i odsłuchać tekst z dokumentów oraz aplikacji. Nowością, co zdecydowanie wyróżnia go od poprzednika, jest wbudowany moduł OCR (Optical Character Recognition), który umożliwia rozpoznawanie obrazów zawierających tekst i ich odczytanie.

Okno programu Seech2Go

S2G posiada wbudowane narzędzie pozwalające na zapis tekstu na pliki audio MP3 oraz WAVE, co umożliwia na ich odsłuch w przenośnych urządzeniach. Program rozpoznaje następujące formaty plików tekstowych: DOC, XLS, PPT, RTF, ODT, ODS, ODP, ODG, DOCX, XLSX, PPTX, PAGES, NUMBERS, KEYNOTE, FODP, FODS, FODT, PDF, EML i HTML.

Ustawienia czcionki w aplikacji wklejonego tekstu w edytorze

Aplikacja posiada wyjątkowo intuicyjny interface pozwalający na dostosowanie parametrów odczytu i wyświetlania tekstu do indywidualnych potrzeb użytkownika. Speech2Go Reader współpracuje z głosami Ivona co pozwala nie tylko na odczyt informacji, ale z uwagi na szeroką paletę oferowanych głosów - naukę języków obcych. Jest niedrogii i pozwala na elastyczny dobór syntez i języków. Wadą zaś fakt, iż nie jest on programem udźwiękowiającym system, co uniemożliwia skorzystanie z jego możliwości szerszej grupie użytkowników.

Speech2Go Reader - więcej o programie oraz 30-dniowa wersja próbna


Galeria zdjęć

Powiększ zdjęcie: Logo programu Speech2Go Reader