Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Wyniki II etapu Konkursu Strona Internetowa bez Barier - Aktualności - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Środa, 6 grudnia 2023

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

  • Domyślna wielkość czcionki
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

Kontrast

Wyniki II etapu Konkursu Strona Internetowa bez Barier

13 lutego 2018

Mamy ogromną przyjemność zaprezentować Wam listę serwisów, które zostały zakwalifikowane do kolejnego etapu Konkursu Strona Internetowa bez Barier.

Eksperci ds. dostępności zbadali strony www zgłoszone do Konkursu. Analizie poddane zostały podstawowe elementy m.in. nagłówki, listy, poprawność opisów alternatywnych zamieszczonych w serwisie grafik, a także opisy tekstowe odnośników, zastosowanie list, współczynnik kontrastu pomiędzy elementami oraz błędy parsowania. Analiza miała na celu wstępną selekcję zgłoszonych do Konkursu serwisów.

Lista serwisów www z poszczególnych kategorii:

Kategoria publiczne do 100 podstron

Kategoria publiczne ponad 100 podstron

Kategoria niepubliczne do 100 podstron

Kategoria niepubliczne ponad 100 podstron

Kategoria Najlepsi z Najlepszych

Kategoria dla Polskiej Akademii Dostępności

W kolejnym etapie zespół ekspertów przeprowadzi audyt dostępności serwisów internetowych, który będzie obejmował podstronę typu Aktualności (lub inną zawierającą tekst + zdjęcia) oraz podstronę typu Kontakt (lub inną zawierającą formularz). Badanie będzie przeprowadzone w oparciu o uproszczoną metodologię badania stron www opracowaną przez Fundację Widzialni i Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Gratulujemy Wszystkim, którzy znaleźli się w kolejnym etapie. Jednocześnie pragniemy podziękować wszystkim reprezentantom poszczególnych kategorii Konkursu - nowym oraz stałym - za działania w procesie wdrażania dostępności i likwidację barier w Internecie.


Galeria zdjęć

Powiększ zdjęcie: Oznaczenie Strona Internetowa bez Barier edycja 2018