Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Wyniki konkursu FDC - Aktualności - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Środa, 6 grudnia 2023

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

  • Domyślna wielkość czcionki
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

Kontrast

Wyniki konkursu FDC

24 kwietnia 2015

Z wielką przyjemnością informujemy Państwa, iż organizacje zrzeszone w Forum Dostępnej Cyberprzestrzeni wyłoniły laureatów tegorocznej edycji konkursu „Otwarta Cyberprzestrzeń 2015”.

Laureaci, to osoby, instytucje oraz firmy, które wniosły szczególny wkład w działania na rzecz włączenia cyfrowego osób o specjalnych potrzebach i przeciwdziałających wykluczeniu tych osób.

W kategorii „Szczególny wkład w dostępność Internetu” nagrodę otrzymał Uniwersytet Śląski za kierunek studiów podyplomowych „Włączenie cyfrowe i społeczne: strony internetowe, audiodeskrypcja, multimedia”.

Logo plakat studiów włączenie cyfrowe i społeczne

Innowacyjny, pierwszy w Polsce kierunek, w ramach którego studenci kształcą się horyzontalnie w zakresie przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu.  Poruszane zagadnienia to obszary dotyczące tworzenia stron www, audiodeskrypcji dedykowanej osobom niewidomym, tworzenia filmów i multimediów dla osób głuchych, elementy projektowania uniwersalnego przestrzeni architektonicznej. Studia podyplomowe trwają dwa semestry. Skierowane są do osób pracujących w urzędach, instytucjach kultury i sztuki oraz biznesie.

Pozostali Laureaci to:

  • dr Stanisław Jakubowski, który otrzymał nagrodę specjalną za całokształt działań na rzecz dostępności i przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu
  • w kategorii „Szczególny wkład w dostępność mediów i multimediów” nagrodę otrzymała firma Unikkon Integral za działania na rzecz wdrożenia symultanicznego przekazu tekstowego w transmisji wideo na żywo
  • w kategorii „Szczególny wkład w dostępność sprzętu i oprogramowania” nagrodę otrzymała Fundacja „KLUCZ” na rzecz edukacji i upowszechniania czytelnictwa osób niewidomych i słabowidzących, która udostępniła i przygotowała jedyne darmowe oprogramowanie z interface w języku polskim do odczytu cyfrowych książek mówionych dedykowanych dla niewidomych w światowym standardzie DAISY.
  • w kategorii „Szczególny wkład w dostępność usług elektronicznych” nagrodę otrzymał Migam.org za tłumacz on-line dla osób Głuchych

Wszyscy Laureaci zostaną zaproszeni na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się 21 maja 2015 roku w Warszawie podczas konferencji „Dostępność informacji w sieci – Accesibility Camp 2015”.

Więcej szczegółowych informacji znajdą Państwo na stronach FDC

Wyniki konkursu Forum Dostępnej Cyberprzestrzeni

 


Galeria zdjęć

Powiększ zdjęcie: Logo Forum Dostępnej Cyberprzestrzeni