Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Aktualności - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Piątek, 23 sierpnia 2019

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

 • Domyślna wielkość czcionki
 • Czcionka średnia
 • Czcionka duża

Kontrast

Aktualności

 • Zwycięska statuetka Ninateki
  19 grudnia 2014

  Konkurs "The best of accessibility project"

  W ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni we współpracy z MAiC ogłoszony został konkurs "The best of accessibility project". Celem konkursu było wyłonienie i wyróżnienie projektów i inicjatyw, które skutecznie i realnie wpływają na przezwyciężanie barier w dostępie do zasobów internetowych i informacji cyfrowej.

 • Uczestnicy seminarium
  9 grudnia 2014

  Seminarium

  W dniu 4 grudnia 2014 w siedzibie Biura Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych odbyło się Seminarium w ramach Polskiej Akademii Dostępności. Do udziału w Seminarium zaproszeni zostali specjaliści z zakresu programowania, webmasterzy, administratorzy i redaktorzy stron internetowych reprezentujący administrację publiczną, a także sektor komercyjny i organizacje pozarządowe.

 • Prezentacja multimedialna prezentowana dla uczestników szkolenia
  20 listopada 2014

  Szkolenia

  Fundacja Widzialni w ramach projektu Polska Akademia Dostępności zrealizowała bezpłatne szkolenia dla osób pragnących podnieść swoje kompetencje z zakresu dostępności informacji i usług cyfrowych. Do udziału w szkoleniach zaproszeni zostali wszyscy, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat dostępności stron www oraz usług i informacji cyfrowych.

 • Panel ekspercki - zaproszeni Eksperci
  10 listopada 2014

  Panel Ekspertów

  7 listopada 2014 r. w siedzibie Microsoftu, w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i MAiC, odbył się Panel Ekspertów. Celem spotkania było opracowanie rekomendacji oraz wskazań, przede wszystkim dla realizatorów projektu, z zakresu skutecznych metod wdrażania rozwiązań związanych z tworzeniem dostępnych stron www oraz dystrybucją informacji i usług cyfrowych.

 • Uczestnicy spotkania
  9 listopada 2014

  Grupa do spraw Dostępności

  W ramach Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych powołano Grupę roboczą ds. Dostępności Zasobów Internetowych. Rada Programowa Porozumienia uznała, że  bardzo ważne jest zwiększanie kompetencji cyfrowych nie tylko użytkowników Internetu ale również ich twórców w kontekście tworzenia stron www dostępnych dla jak największej liczby użytkowników.

 • Uczestnicy konferencji
  9 listopada 2014

  Raport Otwarcia

  Do końca maja 2015 roku wszystkie strony internetowe podmiotów realizujących zadania publiczne powinny być dostosowane m.in. do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Fundacja Widzialni zbadała, jak z dostępnością radzą sobie kluczowe instytucje w Polsce? Wyniki analizy - niestety niezbyt optymistyczne - poznaliśmy 7 czerwca 2013 roku podczas konferencji w Sejmie RP.