Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Wytyczne dotyczące tworzenia stron internetowych przyjaznych dla osób niepełnosprawnych - Publikacje - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Czwartek, 20 czerwca 2024

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

  • Domyślna wielkość czcionki
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

Kontrast

Wytyczne dotyczące tworzenia stron internetowych przyjaznych dla osób niepełnosprawnych

17 grudnia 2014

Specjaliści z Biura ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Warszawskiego opracowali zwięzły dokument opisujący konieczne dla spełnienia standardów dostępności wymogi przy projektowaniu strony www. Z naciskiem na praktyczne wykorzystanie opracowania opisane zostały w nim podstawowe elementy, które powinny być zastosowane w odpowiedni sposób podczas tworzenia strony, tak by była ona dostępna.

Jak głosi sam tytuł są to wytyczne dotyczące tworzenia stron.

Cytując autorów dokumentu: Niniejszy dokument zawiera wskazówki pomocne przy tworzeniu stron internetowych przyjaznych dla osób niepełnosprawnych. Szczególny nacisk położony został na dostępność stron dla osób z wadami wzroku, ponieważ ta grupa najbardziej narażona jest na niemożność odczytania nieprawidłowo napisanej strony".

Nic dodać nic ująć - dokładnie taki charakter ma ta publikacja. Jest niewątpliwie przydatną dla webmastera choć nie dowie się on z niej dlaczego jest ważne by tworzył strony zgodnie z jej zaleceniami. Nie zawsze jest to wszak najważniejsze - im więcej dostępnych stron, tym wyższy stan dostępności stron www w Polsce. Publikacja ta niewątpliwie swój wkład w ten proces wnosi.

Dokument - Zasady tworzenia przyjaznych stron internetowych.


Galeria zdjęć

Powiększ zdjęcie: Logo Uniwersytetu Warszawskiego