Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

MINI MINI PLUS - I edycja Konkursu - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Poniedziałek, 1 marca 2021

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

  • Domyślna wielkość czcionki
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

Kontrast

MINI MINI PLUS

28 listopada 2014

Nazwa Projektu

MINI MINI PLUS

Strona www projektu

http://www.miniminiplus.pl/

Czas trwania projektu

Od 2012 roku

Charakterystyka podmiotu realizującego projekt

MINI MINI PLUS przynależy do sieci Canal Plus Polska, pierwszego polskiego płatnego kanału telewizyjnego, będącego częścią francuskiej sieci telewizyjnej Canal+.

Opis projektu, w tym cele projektu

MINI MINI PLUS to kanał telewizyjny adresowany do dzieci do lat 7. Nadaje codziennie, w godzinach od 5:00 do 21:00 i jest dostępny na cyfrowej platformie satelitarnej nc+ oraz w wybranych sieciach telewizji kablowej.

Stacja MiniMini+ od 2012 roku wprowadza regularne usługi dostępowe dla dzieci z wadami słuchu i wzroku. W pierwszej połowie 2014 roku blisko 20% ogólnego czasu nadawania MiniMini+ stanowiły bajki z audiodeskrypcją i tłumaczeniem migowym. Rocznie kanał emituje przeszło 1000 godzin programów dla widzów niedowidzących i niedosłyszących.

MiniMini+ podjęło walkę z wykluczeniem cyfrowym dzieci z wadami słuchu i wzroku wspólnie z ekspertami z Fundacji Widzialni i Fundacji Kultura bez Barier.

Uzasadnienie

Kanał dziecięcy MINI MINI PLUS podjął walkę z tzw. wykluczeniem cyfrowym, czyli wyłączeniem z udziału w życiu społecznym, wynikającym z braku dostępu do nowoczesnych form komunikacji i przekazu informacji: Internetu, telewizji, telefonii itp. Od czerwca 2012 roku MINI MINI PLUS z miesiąca na miesiąc poszerzają ofertę seriali i programów dedykowanych osobom niesłyszącym oraz niewidomym.

Tworzenie programów z alternatywnymi formami przekazu popierają działania na rzecz wyrównywania szans oraz uczenie tolerancji i oswajanie z problemem dzieci słyszące.

Wykluczenie szczególnie mocno dotyka najmłodszych, dla których dorastanie w grupie rówieśniczej oznacza zrównoważony i zdrowy rozwój psychofizyczny, umysłowy i emocjonalny. Dostęp do programów nie tylko ułatwia dzieciom relacje z pełnosprawnymi rówieśnikami, ale także zwiększa szanse na bycie równoprawnym partnerem, członkiem grupy przedszkolnej, szkolnej, a później społecznej.


Galeria zdjęć

Powiększ zdjęcie: Logo MiniMini