Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

System automatycznych audytów dostępności treści internetowej OpenAudit - I edycja Konkursu - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Poniedziałek, 1 marca 2021

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

  • Domyślna wielkość czcionki
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

Kontrast

System automatycznych audytów dostępności treści internetowej OpenAudit

28 listopada 2014

Nazwa Projektu

Stworzenie systemu automatycznych audytów dostępności treści internetowej OpenAudit

Strona www projektu

http://www.utilitia.pl/

Czas trwania projektu

-

Charakterystyka podmiotu realizującego projekt

Spółka Utilitia jest przedsiębiorstwem społecznym, zatrudnia i aktywizuje osoby niepełnosprawne, a osiągane zyski są przekazywane na działania na rzecz osób niepełnosprawnych. Została powołana przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego w 2009 r. w celu propagowania dostępności, uniwersalnego projektowania i równego dostępu dla wszystkich, ze szczególnym uwzględnieniem specyficznych potrzeb osób niepełnosprawnych. Utilitia Sp. z o.o. realizuje projekt „Stworzenie systemu automatycznych audytów dostępności treści internetowej OpenAudit”. Projekt jest współfinansowany przez UNIĘ EUROPEJSKĄ ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Opis projektu, w tym cele projektu

Pakiet Utilitia Standard umożliwia przeanalizowanie serwisów internetowych, do 100 podstron w głąb badanej witryny. Podobnie jak w pozostałych pakietach, wynikiem badania jest raport podstawowy i raport szczegółowy.

Raport podstawowy zawiera informację, czy i w jakim zakresie dana witryna jest dostępna, jej adres, liczbę przebadanych podstron oraz datę przeprowadzenia audytu.

Raport szczegółowy rozszerzony jest o liczbę i listę odnalezionych krytycznych i niekrytycznych błędów oraz ostrzeżeń wraz z ich opisem. Informacja zawiera adres strony lub podstrony, fragment błędnego kodu źródłowego oraz wskazówki jak poprawić odnalezione nieprawidłowości na wszystkich zbadanych podstronach serwisu.


Galeria zdjęć

Powiększ zdjęcie: Utilitia - logo