Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Miasta bez Barier - II edycja Konkursu - Polska Akademia Dostępności

Wiedza Narzędzia Rozwiązania

Projekt realizowany
przez:

Fundacja Widzialni Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Niedziela, 6 października 2024

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Zaloguj się aby pobierać wzorce www i wziąć udział w forum.

Dostosuj wygląd

Czcionka:

  • Domyślna wielkość czcionki
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

Kontrast

Miasta bez Barier

13 listopada 2015

Nazwa projektu

Miasta bez Barier

Strona www projektu

Miasta bez Barier

Czas trwania projektu

Bez ograniczeń czasowych

Charakterystyka podmiotu realizującego projekt

Spółka roundBYTE rozwija działania w dziedzinie obsługi informatycznej stacji dealerskich od 1991 roku. RoundBYTE oprócz rozwiązań dla branży motoryzacyjnej stworzyła oprogramowanie mcScanner wykorzystywane do szybkiego audytu informatycznego sieci IT, zajmowała się budową sieci teleinformatycznych oraz projektowaniem i wdrażaniem sieci VPN i telefonii VoIP. Nasza znajomość procesów zachodzących w stacjach dealerskich oraz współpraca z dealerami Mercedes-Benz zaowocowała powstaniem systemu DMS Solution spełniającego zarówno wysokie wymagania dealerów, jak i Centrali Mercedes-Benz w Polsce. Dysponuje kadrą posiadającą bogatą wiedzę na temat funkcjonowania stacji dealerskich i zachodzących w nich procesach.

Opis i cel projektu

Miasta bez barier to bezpłatna aplikacja do odczytu i rejestracji miejsc związanych z niepełnosprawnością. Do ściągnięcia z www.miastabezbarier.pl Bezpłatna aplikacja mobilna i internetowa pozwalająca na rejestrację i przegląd na mapie Polski miejsc związanych z niepełnosprawnością. Aktualnie aplikacja zawiera bazę miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych tzw. kopert, obejmującą wszystkie większe miasta Polski. Docelowo baza danych ma zawierać informacje dot. miejsc parkingowych, barier i ułatwień architektonicznych oraz innych elementów dotyczących niepełnosprawności. W założeniu chcemy stworzyć narzędzie pozwalające w łatwy sposób wymieniać się tego typu informacjami, a z drugiej strony w prosty sposób je odczytać, zlokalizować i wykorzystać. Aplikacja „Miasta bez barier” działa na popularnych smartfonach oraz tabletach z systemem Android, natomiast dla innych urządzeń typu iPhone dedykowana jest strona internetowa.


Galeria zdjęć

Powiększ zdjęcie: Miastbez Barier - logo aplikacji